fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Bielorusko ohlásilo vojenské cvičenia, armáda si potrénuje oslobodzovacie manévre a získavanie kontroly v pohraničí

Podľa bieloruského rezortu obrany počet vojakov a vojenského vybavenia zapojeného do manévrov si nevyžaduje, aby Minsk o cvičení informoval na základe pravidiel Organizácie pre bezpečnosť a spoluprácu v Európe.

Máte tip? napíšte nám mailom

8.9.2022 (Webnoviny.sk) – Bielorusko začalo vojenské cvičenia pri meste Brest neďaleko poľských hraníc, pri hlavnom meste Minsk a v regióne mesta Vicebsk na severovýchode krajiny. Oznámilo to bieloruské ministerstvo obrany.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Rezort uviedol, že manévre, ktoré budú trvať do 14. septembra. Ozbrojené sily si počas tohto obdobia precvičia „oslobodenie území dočasne obsadených nepriateľom” a opätovné získanie kontroly nad pohraničnými oblasťami.

Bieloruské ministerstvo obrany tvrdí, že počet vojakov a vojenského vybavenia zapojeného do manévrov si nevyžaduje, aby Minsk o cvičení informoval na základe pravidiel Organizácie pre bezpečnosť a spoluprácu v Európe (OBSE). Informuje o tom portál news.sky.com.

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, Vojenské cvičenie BALTOPS
Zdroj: Webnoviny.sk – Bielorusko ohlásilo vojenské cvičenia, armáda si potrénuje oslobodzovacie manévre a získavanie kontroly v pohraničí © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií