Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Blaha sa za portrét masového vraha Che Guevaru vo svojej kancelárii verejne neospravedlnil, KDH trvá na jeho odvolaní

KDH súčasne apeluje na koaličných poslancov, aby umožnili otvorenie mimoriadnej schôdze, ktorá sa začne v utorok 14. novembra o 12:00.

10.11.2023 (SITA.sk) – Kresťanskí demokrati naďalej trvajú na odvolaní podpredsedu parlamentu Ľuboša Blahu (Smer-SD). Ako KDH uviedlo, Blaha sa ani po kritických slovách predsedu parlamentu Petra Pellegriniho (Hlas-SD) verejne neospravedlnil.

Preto KDH súčasne apeluje na koaličných poslancov, aby umožnili otvorenie mimoriadnej schôdze, ktorá sa začne v utorok 14. novembra o 12:00.

KDH 7. novembra odovzdalo podpisy na zvolanie mimoriadnej schôdze parlamentu s jediným bodom – návrhom na odvolanie podpredsedu Národnej rady SR Blahu.

Z funkcie ho chce odvolať za to, že „nahradil portrét prezidentky portrétom masového vraha Che Guevaru“ a tiež zvesil vlajku Európskej únie zo svojej kancelárie v Národnej rade SR. Jeho konanie považuje KDH za neprípustné.

Viac k témam: Odvolanie z funkcie, Podpredseda parlamentu
Zdroj: SITA.sk – Blaha sa za portrét masového vraha Che Guevaru vo svojej kancelárii verejne neospravedlnil, KDH trvá na jeho odvolaní © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií