fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Blog: Má srdce nohy?

Máte tip? napíšte nám mailom

Má srdce nohy?

Sedela som vo vlaku a čítala knihu. Klasika. Okolo mňa boli mladí ľudia, počúvali hudbu alebo pozerali filmy. Všimla som si malé dievčatko so zapletenými vrkočmi a jej mamu. Dievčatko pokojne sedelo a pozeralo von z vlaku. Vyzeralo smutne. Napadlo mi, že mám možno v kufri nejakú maličkosť, nejakú sladkosť , ktorá by jej trošku zlepšila deň. No nič som nenašla. Dievčatko stále pozeralo von a už sa zdalo, že bude plakať.

Vtedy sa jej mama spýtala:
,,Sofi, nepáčil sa ti výlet ?“
Dievčatko sa na mamu ani nepozrelo a po chvíľke ticha sa spýtalo:
,,Má srdce nohy?“
Matka zostala zarazená, no s úsmevom na tvári znova prehovorila:
,,Srdce nemá nohy. Srdce je v tele človeka a nikam nechodí. Avšak môže ísť s nami, kdekoľvek. Teraz, keď sme boli na výlete u babičky, naše srdcia tam boli s nami. Aj moje, aj tvoje aj babičkine, pretože to tak jednoducho je. Ale srdce nemôže odísť len tak, vieš?
,,Ja mám pocit, že to ockove má. A preto od nás odišiel.“
Matka už vedela o čo ide, lenže už to nebol rozhovor medzi matkou a dcérou, ale medzi ďalšími ľuďmi, ktorí počúvali. Nemohla sa rozplakať a vyčítať celému svetu, že jej manžel si našiel inú, že sa až príliš snažila byť dobrou manželkou  a už vôbec to nemohla povedať  5- ročnému dieťaťu. Príde čas, kedy to pochopí.
,,Sofi, ani ockove srdce nemá nohy. Ocko má tiež srdce, ktoré je všade s ním. A vieš, že v tom srdci si aj ty? Ocko je stále s nami, aj keď tu nie je.

Prečítajte si tiež:
Kauza na škole Hurbanova v Martine pokračuje: Riaditeľku stráži ochranka

ma-srdce-nohy

Niekedy si myslíme, že máme všetko.

Niekedy si myslíme, že máme všetko. Že sme dokonalým partnerom v dokonalom manželstve. Že má všetko zmysel a jasný cieľ. Že sa diagnóza lásky šíri celým naším telom a životom a z celkového šťastia, ktoré z nás doslova žiari, sa ,,nakazia“ aj iní. Potom však príde deň a všetko sa zrúti ako domček z karát. Aj v tom negatívnom sa však dá nájsť niečo pozitívne. A predsa nikdy nie je tak zle , aby nemohlo byť ešte horšie.

Či už srdce má alebo nemá nohy, ostáva v nás, v našom tele. Hoci je často polámané na milión kúskov, vždy sa dá zahojiť. A viete čím? Ešte väčšou láskou.

Foto: www.flickr.com

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií