fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Top 11 zaujímavostí o našom predsedovi NRSR. Kto je Boris Kollár?

Boris Kollár je slovenský podnikateľ, politik a súčasný predseda Národnej rady Slovenskej republiky za stranu SME RODINA. Toto sú zaujímavosti o ňom a jeho rodine.

Máte tip? napíšte nám mailom

Pochádza z chudobnej rodiny

Boris Kollár pochádza z chudobnej rodiny. Narodil sa v Bratislave v roku 1965 a vychovávala ho iba matka.

Nemal vysokú školu

Vysokú školu si dodatočne dorábal až počas práce. Najvyššie dosiahnuté vzdelanie mal až do roku 2013 len stredoškolské. Absolvoval Gymnázium Alexandra Markuša v Bratislave. V roku 2013 nadobudol titul Bc. a v roku 2015 titul Mgr. na Stredoeurópskej vysokej škole v Skalici.

Podnikať začal pred 17. novembrom 1989

Podnikať začal ešte pred Nežnou revolúciou. Poznamenal, že vtedy kúpil výhodne prvý počítač a veľmi výhodne ho predal. Spomína, že už vtedy mal 4 milióny korún.

Ovládol viacero známych lyžiarskych stredísk

V deväťdesiatych rokoch založil akciovú spoločnosť 1.Tatranskú a postupne ovládol viacero známych stredísk, napr. Park Snow Donovaly, Vysoké Tatry či Liptovské Revúce.

Vlastil FUN rádio

V roku 1999 sa stal majiteľom FUN rádia a jeho meno figurovalo vo viacerých firmách.

V jeho vile na Miami sa natáčal klip

V jeho vile na Miami v roku 2014 natáčalo svoj videoklip sesterské duo TWiiNS. Vo vile sa vtedy strhla veľkolepá párty, na ktorej bol hosťom aj raper Egon.

Prečítajte si tiež:
KONEČNE JE TO VONKU! Modelka zverejnila fotky PRED a PO! Dokonalý výzor je jedno veľké klamstvo!

 

Oženil sa v Las Vegas

Zaujímavosťou je aj to, že jeho manželkou bola v rokoch 2007 až 2010 Linda Antal Rezešová. Toto manželstvo uzavreli v Las Vegas, a preto na Slovensku neplatilo. Na Slovensku ho nikdy nezlegalizovali.

Mal styky s mafiánmi

Kollár mal v minulosti preukázateľne styky s bývalým bosom bratislavského podsvetia Petrom Steinhübelom. Na vtedajšie Kollárove styky verejne upozornil v apríli 2016 Marian Kočner. Kollár sa však verejne dištancoval od toho, že by bol ‘‘vekslákom“.

B. KOLLÁR O DÁVNYCH STYKOCH S MAFIÁNMI: NEMÁM, ČO SKRÝVAŤ

B. KOLLÁR O DÁVNYCH STYKOCH S MAFIÁNMI: NEMÁM, ČO SKRÝVAŤMal predseda hnutia Sme rodina Boris Kollár, ktorý mal z minulosti viacero fotiek s mafiánmi, právo požadovať odchod Martina Glváča z postu podpredsedu parlamentu?Samotný Kollár pritom hovorí, že nikto nemôže za to, s kým vyrastal alebo chodil do školy. Martin Glváč pritom tvrdí, že Kollár by pre svoje kontakty mal prísť o funkciu predsedu parlamentného výboru.

Zveřejnil(a) Na telo s Michalom Kovačičom dne Pondělí 11. listopadu 2019

Spolupracoval s bosom bratislavského podsvetia

V apríli 2016 Národný bezpečnostný úrad potvrdil pravosť dokumentov, podľa ktorých Kollár v roku 1990 spolupracoval s Petrom Steinhübelom, známym pod prezývkou Žaluď, pri prevoze šiestich kilogramov heroínu.

Prečítajte si tiež:
Aneta Parišková: Keď som si volala záchranku, netušila som, že je to rakovina

Má 10 detí

Má 10 detí s deviatimi ženami. K matkám jeho detí patrí aj Barbora Balúchová či Petra Krištúfková.

Do politiky vstúpil pred desiatimi rokmi

Do politiky sa pokúsil vstúpiť už v roku 2010 ako kandidát číslo 7 za stranu Únia–strana pre Slovensko. Tento politický subjekt, ktorý vznikol tesne pred voľbami zlúčením troch strán: Slobodné fórum, Občianski kandidáti a Liga, Občiansko-liberálna strana, získal len 0,70 % hlasov. V roku 2015 vytvoril (Peter Marček mu ponúkol svoju stranu Strana občanov Slovenska) Kollár nový politický subjekt SME RODINA – Boris Kollár, s ktorým úspešne kandidoval v parlamentných voľbách 2016.  Jeho hnutie získalo 172 860, t. j. 6,62 % platných hlasov, znamenajúcich 11 poslaneckých kresiel v novozvolenom parlamente.

Máte tip? napíšte nám mailom
Zdroj wikipedia webnoviny

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií