fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Bratislava bude počas Vianoc tradičná, ale aj moderná: Prvýkrát ponúka vianočné trhy vo vegánskom štýle

Máte tip? napíšte nám mailom

Bratislava chystá počas Vianoc novinku. Okrem tradičných vianočných jedál po prvýkrát ponúkne aj vegánsku kuchyňu.

Vianoce sa už tradične spájajú aj vianočnými trhmi, ktoré organizujú mnohé slovenské mestá. Obľúbeným lákadlom je najmä jedlo a pitie. Počas trhov si môžete vychutnať nielen vôňu, ale chuť punču, vareného vína či tradičnej slovenskej kuchyne. V ponuke je cigánska v žemli, pirohy, ale aj mnoho druhov mäsa a rôzne sladké dobroty. 

Bratislava bude počas Vianoc vo vegánskom štýle

Na trhoch sa však nájdu aj takí, ktorí majú citlivý žalúdok či intoleranciu na nejakú zložku jedla. Na tohtoročných vianočných trhoch by si už mali prísť na svoje naozaj všetci. Bratislava ponúkne počas Vianoc okrem nestarnúcej klasiky aj niekoľko vegánskych jedál. 

https://www.instagram.com/p/B3Uvu1nHlkT/

Tvorcovia myšlienky vegánske Vianoce už stihli vytvoriť udalosť na sociálnej sieti. O netradičnú, ale za to zdravšiu variantu má záujem takmer tritisíc ľudí. 

Ako prví v Bratislave Vám prinášame Vianočné trhy so zameraním na vegánske jedlo.
Od 13 do 23. decembra sa určite zastavte v areáli záhrady Umelka Pub pri Šafárikovom námestí a ochutnajte skvelé špeciality od výrobcov vege a vegan jedál. Vstup je, samozrejme, zdarma a každý deň na Vás čaká sprievodný program. Kúpte drobnosti pre svojich najbližších a vychutnajte si predvianočnú atmosféru. Tešíme sa na Vás,” lákajú na vegánske Vianoce tvorcovia projektu na sociálnej sieti.

Halušky, cigánska aj burgre

Ak by ste sa rozhodli navštíviť okrem klasických vianočných trhov aj tie vegánske, našli by ste stánky s vegánskymi jedlami, vareným vínom, ale aj také, ktoré ponúkajú darčekové predmety. Chuťové poháriky pohladia kotlíkový guláš, halušky, cigánska, raw zákusky, beyond burger, polievky, ale aj vegan klobásky. 

https://www.instagram.com/p/B282vZhHFPv/

Okrem poctivých vegánskych jedál na trhoch uvidíte aj sprievodný program. Výhodou oproti klasickým vianočným trhom, ktoré budú situované na námestí, je predovšetkým záhrada. Ponúka niekoľko miest na sedenie, ktoré sa nachádzajú vo vykurovacom stane, pódium a toalety v budove. 

Ako sa vám páči myšlienka vegánskych vianočných trhov? Dajte nám vedieť v komentári, či máte radšej klasiku alebo si pochutíte na vegánskych špecialitách.

Zdroj: startitup

 

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií