fbpx
Pripomeňte si zašlú slávu nášho hlavného mesta: Bratislavské korunovačné dni 2018 budú trvať celý týždeň

Pripomeňte si zašlú slávu nášho hlavného mesta: Bratislavské korunovačné dni 2018 budú trvať celý týždeň

Slávnu kráľovskú minulosť Bratislavy si v tomto roku pripomenieme sériou podujatí v trvaní celého týždňa od 22. do 29. júna 2018.

Paralelne s rakúskymi a maďarskými aktivitami sa aj Bratislava zapojí do osláv 301. výročia narodenia Márie Terézie, jednej z najvýraznejších osobností dejín. Bola korunovaná práve v Bratislave, a to v roku 1741.

Bratislavské korunovačné dni
Zdroj: facebook.com/Bratislava – hlavné mesto SR

Už tento piatok sa teda začínajú v centre mesta obľúbené Bratislavské korunovačné dni, ktoré organizuje hlavné mesto v spolupráci s mestskými organizáciami, občianskymi združeniami a jednotlivcami. Aj tohtoročné celotýždňové podujatie má za cieľ vzbudiť záujem Bratislavčanov o históriu hlavného mesta a priblížiť jeho obyvateľom niekdajšiu korunovačnú Bratislavu.

„Korunovačné dni patria ku kultúrnemu letu a ja sa už teším na kultúru v meste, kedy ulice a námestia ožijú rôznymi tanečnými, divadelnými a hudobnými podujatiami. O to viac, že tento rok si pripomenieme niekoľko výročí, medzi nimi napríklad 100. výročie vzniku ČSR či 25. výročie samostatnosti Slovenska a Bratislavy ako hlavného mesta,“ povedal primátor Bratislavy Ivo Nesrovnal.

Bratislavské korunovačné dni

Počas Bratislavských korunovačných dní sa budete môcť preniesť do obdobia korunovácií významných panovníkov. Čaká vás korunovácia Maximiliána II. Habsburského. Okrem tohto programu vás čakajú historické pochôdzky mestom s autentickým starobylým programom, o ktorý sa postará Tovarišstvo starých bojových umení a remesiel. Vypočuť si tiež budete môcť Korunovačný koncert v Dóme sv. Martina, v podaní Speváckeho zboru mesta Bratislavy.

Pod záštitou Magistrátu hlavného mesta Bratislavy a v spolupráci s mestskými inštitúciami Bratislavské kultúrne a informačné stredisko, Bratislavská organizácia cestovného ruchu, Galéria mesta Bratislavy, Mestské múzeum Bratislavy, Mestská knižnica v Bratislave, Archív mesta Bratislavy, pripravuje hlavné mesto pestrý program rôznych žánrov pre rôznorodé publikum na tému korunovácií. (POKRAČOVANIE NA DRUHEJ STRANE)

PREČÍTAJTE SI TIEŽ  V Malom Dunaji sú mŕtve ryby. Čo je príčinou?
Google+ Linkedin

Autor:

Obdivovateľka umenia vo všetkých jeho formách, hľadajúca a nachádzajúca ho všade okolo seba. Fotografiami si zaznamenávam svet, najradšej cez dokumentárnu fotografiu, ľudí a ich príbehy. Redaktorka, editorka, korektorka. Milujem hrabanie sa v textoch a hľadanie chybičiek.