fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Bývalý stredočeský hajtman Rath sa vracia do väzenia, súd mu sprísnil trest

Odvolací súd Rathovi v druhej vetve jeho korupčnej kauzy predĺžil sedemročný trest o rok.

Máte tip? napíšte nám mailom

21.6.2022 (Webnoviny.sk) – Český odvolací súd uznal bývalého stredočeského hajtmana Davida Ratha vinným v druhej vetve jeho korupčnej kauzy. Už skôr uložený sedemročný trest odňatia slobody mu predĺžil o rok, čiže sa bude musieť vrátiť do väzenia.

Súd uznal vinnými z korupcie v Stredočeskom kraji aj ďalších obžalovaných, firmu Metrostav a jej dcérsku spoločnosť Metrostav Infrastructure. Informuje o tom spravodajský portál TN.cz.

Rath si už odpykával sedemročný trest za ovplyvňovanie tendrov na rekonštrukciu zámku Buštěhrad a budovy gymnázia v Hostivici. Tento rok v januári ho po 3,5 roku podmienečne prepustili. Druhá vetva kauzy sa týka stavebných zakázok pre nemonice v Mladej Boleslavi, Kolíne a Kladne.

Viac k témam: Korupcia, Väzenie
Zdroj: Webnoviny.sk – Bývalý stredočeský hajtman Rath sa vracia do väzenia, súd mu sprísnil trest © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií