Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Časti Ukrajiny sú po raketových útokoch bez prúdu. Elektrinu nemá viac ako 10 miliónov ľudí, povedal Zelenskyj (video)

Rakety zasiahli najmä energetickú infraštruktúru.

18.11.2022 (Webnoviny.sk) – Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj informoval, že v súčasnosti je na Ukrajine bez elektriny viac ako 10 miliónov ľudí. Ako referuje web Ukrajinská pravda, povedal to vo videopríhovore k národu.

„Väčšina z nich je vo Vinnyckej oblasti, Odeskej oblasti, Sumskej oblasti a Kyjeve. Robíme všetko pre vyriešenie zásobovania,“ povedal Zelenskyj.

Rusko v utorok spustilo najmasívnejší raketový útok na Ukrajinu. Napriek pomerne vysokej úspešnosti ukrajinskej protivzdušnej obrany však boli zasiahnuté mnohé ukrajinské regióny. Rakety zasiahli najmä energetickú infraštruktúru.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Viac k témam: energetická infraštruktúra, Raketový útok, rusko-ukrajinský konflikt, vojenská invázia, výpadky dodávok elektriky
Zdroj: Webnoviny.sk – Časti Ukrajiny sú po raketových útokoch bez prúdu. Elektrinu nemá viac ako 10 miliónov ľudí, povedal Zelenskyj (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií