fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Časti Ukrajiny sú po raketových útokoch bez prúdu. Elektrinu nemá viac ako 10 miliónov ľudí, povedal Zelenskyj (video)

Rakety zasiahli najmä energetickú infraštruktúru.

Máte tip? napíšte nám mailom

18.11.2022 (Webnoviny.sk) – Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj informoval, že v súčasnosti je na Ukrajine bez elektriny viac ako 10 miliónov ľudí. Ako referuje web Ukrajinská pravda, povedal to vo videopríhovore k národu.

„Väčšina z nich je vo Vinnyckej oblasti, Odeskej oblasti, Sumskej oblasti a Kyjeve. Robíme všetko pre vyriešenie zásobovania,“ povedal Zelenskyj.

Rusko v utorok spustilo najmasívnejší raketový útok na Ukrajinu. Napriek pomerne vysokej úspešnosti ukrajinskej protivzdušnej obrany však boli zasiahnuté mnohé ukrajinské regióny. Rakety zasiahli najmä energetickú infraštruktúru.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Viac k témam: energetická infraštruktúra, Raketový útok, rusko-ukrajinský konflikt, vojenská invázia, výpadky dodávok elektriky
Zdroj: Webnoviny.sk – Časti Ukrajiny sú po raketových útokoch bez prúdu. Elektrinu nemá viac ako 10 miliónov ľudí, povedal Zelenskyj (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií