Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Česko hlási takmer 15 tisíc nakazených na koronavírus za 24 hodín

Česko hlási k 22. októbru 1739 mŕtvych, koronavírusom sa doteraz nakazilo 208 915 ľudí, vyliečených je 83 136, aktuálne nakazených je 124 040 – z toho 4417 v nemocniciach.

Vláda v Českej republike rozhodla o uzavretí maloobchodných predajní a služieb – od štvrtka od 6:00, uviedol to minister zdravotníctva Roman Prymula (za ANO), informuje portál Blesk.cz.

Obmedzený je aj pohyb, ľudia môžu len do práce, na nákup, prípadne na chalupu alebo do prírody – ale len v rámci rodiny a to iba vo dvojici.  V stredu pribudlo rekordných 14 968 pozitívne testovaných.

Polícia kontroluje ľudí

Až 360 priestupkov za deň. Taká je česká bilancia ohľadom porušovania vládnych nariadení. Za jeden deň si odnieslo papierik s pokutou vo výške 10-tisíc korún takmer sto Čechov a ďalším môže hroziť ešte väčší  finančný trest. Je ale možné, že na kontroly čoskoro polícia nebude mať kapacitu. Každý deň totiž zamieri do karantény až 300 mužov a žien z policajného zboru.

Pripravujú poľnú nemocnicu

Nemocničných lôžok začína byť v Prahe nedostatok. Počet hospitalizovaných kvôli chorobe covid-19 pribúda, preto vláda v Letňanoch zriadila poľnú nemocnicu, s kapacitou až 500 lôžok.

Na základe nariadenia armáda rozvinie infraštruktúru poľnej nemocnice v areáli výstaviska PVA EXPO Praha Letňany a tým vybuduje záložné zdravotnícke zariadenie s kapacitou 500 lôžok, ktoré bude v režime pohotovosti ,” uviedlo v tlačovej správe ministerstvo obrany.

Armáda môže poskytnúť desať plne automatizovaných staníc, jednotky intenzívnej starostlivosti, röntgen, CT a laboratórium, povedal Metnar. ,,Prevoz sa uskutoční z vojenských staníc z Hradca Králové a Bystřice pod Hostýnem,” uviedol. Štát podľa Metnara nemá problém dodať ventilačnú jednotku ku každému lôžku. Konkrétne informácie o tom, koľko ľudí bude potrebných na prevádzku a stráženie nemocnice, budú jasné, až keď na výstavisku skončia svoju prácu vojenskí plánovači. Ktorí pacienti budú v Letňanoch, rozhodne ministerstvo zdravotníctva.

 

Zdroj blesk
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií