fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Cherson bude úplne pričlenený k Rusku, obyvateľom vraj čoskoro začnú prideľovať nové pasy

Prvý námestník šéfa proruskej administratívy v oblasti Sergej Kirijenko tvrdí, že prideľovanie ruských pasov sa v Chersone začne veľmi skoro.

Máte tip? napíšte nám mailom

8.6.2022 (Webnoviny.sk) – Pričlenenie Chersonskej oblasti k Ruskej federácii bude úplné, podobne ako pristúpenie Krymu, vyhlásil prvý námestník šéfa proruskej administratívy oblasti Sergej Kirijenko. Toto jeho tvrdenie cituje správa, ktorú distribuoval ruský poslanec Igor Kastjukevič.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt

Kirijenko zároveň uviedol, že prideľovanie ruských pasov sa v meste Cherson začne veľmi skoro, pričom budú ponúknuté „všetkým obyvateľom Chersonu, ktorí si želajú“ ruské občianstvo. Informuje o tom portál bbc.com.

O referende v Chersone sa hovorí odvtedy, ako ho začiatkom marca obsadila ruská armáda. Avšak najnovšia správa britského ministerstva obrany o situácii na Ukrajine konštatuje, že ukrajinské sily pokračujú v bojoch v oblasti a „v protiútokoch dosiahli určité úspechy … vrátane opätovného získania predmostia na východnom brehu rieky Inhulec“.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: Cherson, Referendum, rusko-ukrajinský konflikt, vojenská invázia
Zdroj: Webnoviny.sk – Cherson bude úplne pričlenený k Rusku, obyvateľom vraj čoskoro začnú prideľovať nové pasy © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií