fbpx
Čo si v skutočnosti kompenzujú muži drahými autami? Odpoveď prinášajú psychológovia

Čo si v skutočnosti kompenzujú muži drahými autami? Odpoveď prinášajú psychológovia

Tvrdenie, že muži si drahými, rýchlymi a nablýskanými autami niečo kompenzujú nemá ďaleko od pravdy.

O tom, či je tvrdenie, že muži si drahými autami niečo kompenzujú. Na to, či je to pravda, sa rozhodli posvietiť vedci. Tí spravili výskum a ukázalo sa, že okolie považuje mužov s takýmito fárami za prelietavých a takých, ktorí vyhľadávajú vzťahy na jednu noc. Zároveň sa zistilo, že ženy, ktoré takéto typy vzťahov vyhľadávajú, považujú mužov s luxusnými autami za atraktívnejších.

Dalo by sa teda povedať, že dochádza k nejakému “súladu” – ak si muž kupuje drahý automobil preto, aby sa mu podarilo zaujať opačné pohlavie, pozornosti sa mu dostane práve od typu žien, na ktorý chce zapôsobiť. Problém ale nastáva, ak si muž takéto auto kúpi bez akéhokoľvek vedľajšieho úmyslu.

“Participanti nášho výskumu sa jasne zhodli v tom, že chlapi, ktorí investujú do materiálnych vecí, vzbudzujú dojem, že majú záujem o krátkodobé sexuálne vzťahy. Naopak muži, ktorí radšej investujú do praktických vecí alebo do podnikania pôsobia ako tí, ktorí vyhľadávajú dlhodobé známosti a vzťahy,” vysvetľuje Dr. Daniel Kruger, spoluautor štúdie.

Na základe toho možno konštatovať, že muži si nie vždy drahými autami niečo kompenzujú. V mnohých prípadoch sa chcú pred ženami iba zviditeľniť.  Z výskumu ďalej vyplynulo, že materiálnymi vecami a bohatstvom sa radšej pochvália chlapi než ženy.

 

 

Zdroj: Spring

PREČÍTAJTE SI TIEŽ  Nevie tvoja frajerka, čo chce jesť? Ani tá Zrebného to nevedela, a takto to dopadlo...
Google+ Linkedin

Volám sa Ivana a aj napriek tomu, že ma môžete stretnúť (takmer) vždy v čiernej, milujem farby. Tie sú v mojom vnútornom svete a nebojím sa ich premietnuť ani do mojich vlasov. Preto sa občas cítim ako chameleón. Okrem farieb ma baví tvorba poézie, či prózy, ale rozhodne aj článkov. Vďaka ním totiž môžem rozširovať obzory nielen sebe, ale aj čitateľom, čo je podľa môjho názoru skvelé.