fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Čo si v skutočnosti kompenzujú muži drahými autami? Odpoveď prinášajú psychológovia

Máte tip? napíšte nám mailom

Tvrdenie, že muži si drahými, rýchlymi a nablýskanými autami niečo kompenzujú nemá ďaleko od pravdy.

O tom, či je tvrdenie, že muži si drahými autami niečo kompenzujú. Na to, či je to pravda, sa rozhodli posvietiť vedci. Tí spravili výskum a ukázalo sa, že okolie považuje mužov s takýmito fárami za prelietavých a takých, ktorí vyhľadávajú vzťahy na jednu noc. Zároveň sa zistilo, že ženy, ktoré takéto typy vzťahov vyhľadávajú, považujú mužov s luxusnými autami za atraktívnejších.

Dalo by sa teda povedať, že dochádza k nejakému “súladu” – ak si muž kupuje drahý automobil preto, aby sa mu podarilo zaujať opačné pohlavie, pozornosti sa mu dostane práve od typu žien, na ktorý chce zapôsobiť. Problém ale nastáva, ak si muž takéto auto kúpi bez akéhokoľvek vedľajšieho úmyslu.

“Participanti nášho výskumu sa jasne zhodli v tom, že chlapi, ktorí investujú do materiálnych vecí, vzbudzujú dojem, že majú záujem o krátkodobé sexuálne vzťahy. Naopak muži, ktorí radšej investujú do praktických vecí alebo do podnikania pôsobia ako tí, ktorí vyhľadávajú dlhodobé známosti a vzťahy,” vysvetľuje Dr. Daniel Kruger, spoluautor štúdie.

Prečítajte si tiež:
Dojemné video vás donúti zamyslieť sa. Nemusíte byť superhrdina na to, aby ste robili dobré skutky

Na základe toho možno konštatovať, že muži si nie vždy drahými autami niečo kompenzujú. V mnohých prípadoch sa chcú pred ženami iba zviditeľniť.  Z výskumu ďalej vyplynulo, že materiálnymi vecami a bohatstvom sa radšej pochvália chlapi než ženy.

 

 

Zdroj: Spring

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií