fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Piť pivo bez oblečenia je legálne: krčma Coach & Horses v Londýne dostala prvú nudistickú licenciu

Máte tip? napíšte nám mailom

Ak by ste sa pri pití piva cítili lepšie bez oblečenia, stačí navštíviť slávnu krčmu Coach & Horses nachádzajúcu sa vo štvrti Soho v Londýne.

Otvorená je už od roku 1847 a stala sa akousi londýnskou tradíciou. Zostať tak dlho na trhu znamená neustále prinášať nové a nové inovácie, ktoré by ju robili pre ľudí stále atraktívnou. Ide o veľký biznis, rutina sa v tomto prípade nepripúšťa. A tak sa jej majiteľ z nej rozhodol urobiť prvý nudistický bar v Anglicku.

https://www.instagram.com/p/Bx8OEgYgTKH/

Nahí pri pive a bez poburovania

Bar získal takzvanú nudistickú licenciu, vďaka ktorej nemôže byť nikto stíhaný za to, že sa počas pitia piva alebo iného alkoholického nápoja vyzlečie. Pravidlá, samozrejme, platia iba na tomto mieste, nie mimo Coach & Horses. V takom prípade by bola potrebná ďalšia licencia, ktorú získať nie je vôbec jednoduché.

Inak to nie je ani v prípade zamestnancov. Žiadne rovnošaty či vlastný štýl, oblečenie musí ísť dolu. Bar by mali navštíviť iba tí, ktorí s nahotou nemajú problém. Ide o dohodu, že vo vnútri sa oblečenie, krátka, nenosí. Každý, kto sem vstúpi, to musí rešpektovať. Hygiena je tu na prvom mieste.

Zdroj: upsocl.com

Nie je to len o nahote, pive a zábave

Majiteľ Alistair Choat sa snaží o tom, aby bol bar stále plný spokojnými zákazníkmi, keďže nielen on vie, aká je v meste obrovská konkurencia. Jeho vynaliezavosť však môže celú situáciu vyriešiť. Bar dáva príspevok na charitu, podľa 16-mesačného nudistického kalendára, do ktorého sa zapojili všetci zamestnanci, sú dni, kedy si môžu návštevníci vychutnať drinky za jednotnú sumu. 10 % zo zisku poputuje na miestnu charitu pre bezdomovcov.

Majiteľ Choat a jeho dcéra Hollie sa snažili zachovať to, čo nazývajú „bohémskou atmosférou, ktorú milujú spisovatelia, novinári, herci a umelci,” píše sa na upsocl.com. Keď sa návštevníci vyzlečú, po 10, 15, 20 minútach už nikto nerieši, že sú nahí. Je to ako keď vojdete do nejakého nočného podniku a hrá tam kapela. Najskôr ju počúvate, no po pár minútach už vôbec neviete, že tam je,” dodal Choat. 

Ak bude táto novinka pokračovať aj počas zimy, možno sa celá akcia napokon zmení na otužovanie. To by sa však v bare nemohlo kúriť.

https://www.instagram.com/p/BtjDVLpn3sd/

Prečítajte si tiež:
Štyri typy správania sa v opitom stave. Čo v opitosti robíš a kam by si sa zaradil?

Ak ste milovníkom piva, určite by ste si mali prečítať aj náš druhý článok o tom, pre ktoré pivo sa oplatí siahnuť hlbšie do vrecka.

Zdroj: upsocl.com, edition.cnn.com, instagram.com/coachhorsesbarnes, instagram.com/Coach and Horses

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií