Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Dá sa ľudská vôľa posilniť tak, ako brucho alebo kvadricepsy? Samozrejme, že dá!

Jednoduché cvičenia, ktoré posilnia silu vašej vôle!

Ľudia majú vo zvyku posilňovať všetko možné – ruky, nohy, brucho, prsia, chrbát… No počuli ste už o posilnení svojej vlastnej vôle? Vôľu má každý – niekto ju má poriadne pevnú, a iný zas tak slabú, že ju skoro stráca… Dá sa vôľa posilniť? Dá. Všetko sa dá, len treba chcieť. Presne tak, ako pri posilňovaní tela sa dá perfektne posilniť aj psychika, myslenie a ľudská vôľa. Tu nájdete cvičenia, ktoré vám v tom pomôžu.

Chvíľa meditácie

Ako chcete podávať najlepšie výkony, veriť sám sebe a svojmu okoliu a prekonávať sa každým dňom, pokiaľ nemáte čas si vydýchnuť? Nájdite si čas na oddych. Úplne postačí, ak na 10 – 15 minút denne úplne vypnete. Nebudete riešiť prácu, stres, zlého šéfa či namrzeného učiteľa. Len vy a vaše myšlienky strácajúce sa v časopriestore.

Dbajte na správne držanie tela

Pokiaľ si chcete vypestovať pevnú vôľu a silné sebavedomie, pokúste sa prinútiť sami seba, aby ste sedeli rovno. Len mizivé percento populácie dokáže sedieť s vystretým chrbtom pri písaní, v škole, v práci, pri počítači…. To sa neskôr môže odraziť na zdraví chrbtice ale tiež na jej bolestiach. Vždy, keď si sadnete krivo si skúste povedať, aby ste si sadli rovno. Bude to pre vás tá najlepšie skúška – či máte alebo nemáte na to, vybudovať si pevnú vôľu. 

Hlava

 

 

Aby druhá ruka nezlenivela

Vedeli by ste si predstaviť deň, kedy by ste používali len opačnú ruku – praváci ľavú a ľaváci pravú? Asi nie, však? No ďalšie z cvičení pevnej vôle je práve zamestnanie druhej ruky do bežných denných činností. Viem, na celý deň sa to nedá, ale hodina denne by mohla byť vcelku primeraná zábava. Nemusíte s tou rukou hneď písať slohy alebo variť večeru, úplne postačí, ak s ňou dokážete umyť dlážku alebo upratať, proste uprednostniť ju pred dominantnou rukou.

Pozor na to, čo hovoríte

Toto cvičenie môže praktizovať úplne každý z nás doma i na pracovisku. Svoju vôľu veľmi posilníte, pokiaľ sa naučíte správne ovládať svoju reč. Keď si stanovíte, že dva týždne nebudete hovoriť žiadne nadávky, nebudete hovoriť  „hej“ ani „no“ale „áno“,… Uvidíte, že o 2 týždne sa vaše jazykové schopnosti zmenia a vy dokážete svoje ciele naozaj dosahovať.

Diáre, kalendáre a poznámkové bloky sú vítané

Dospelí sa možno vrátia do čias strednej a vysokej školy a študenti možno objavia nový spôsob, ako sa zdokonaliť (nielen) v učení. Keď máte veľa povinností, učenia, aktivít alebo pracovných povinností, skúste si ich postupne zapisovať a plniť ich niekoľko dní pred cieľom. Keď vám šéf zadá prácu, nespoliehajte sa na to, že na jej vypracovanie bohate postačí deň pred termínom a ešte si s vyloženými nohami stihnete v práci vypiť kávu a zjesť keksíky. Plánujte. Plánujte veľa a plánujte dopredu. Tí, ktorí zabúdajú alebo nemajú v láske diáre a notesy si môžu zabezpečiť farebné „lepiace papieriky“, na  ktoré si pripomienky napíšu a nalepia na viditeľné miesto. Ideálne farby pre tieto lístočky sú krikľavo zelená, žltá, oranžová a ružová. Len ťažko ich prehliadnete.

Hlavaa

Zdroj:  willpowered.co Foto: pixabay.com

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií