fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Ďalšie ruské kroky v Donbase budú závisieť od schopnosti premiestniť vojakov

Experti predpovedajú, že ak bude hroziť, že ruské sily dokončia obkľúčenie Lysyčanska zo severu a juhu, ukrajinské jednotky sa pravdepodobne stiahnu na lepšie brániteľné pozície.

Máte tip? napíšte nám mailom

29.6.2022 (Webnoviny.sk) – Ďalšia ruská ofenzíva v Donbase na východe Ukrajiny bude pravdepodobne závisieť od schopnosti Moskvy premiestniť svoje jednotky použité v bitke o Sjevjerodoneck k zvyšným silám. Na svojom webe to tvrdí americký Inštitút pre štúdium vojny (ISW).

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Hlavným faktorom je schopnosť jednotiek prekročiť rieku Siverskyj Donec, pretože všetky mosty boli zničené Rusmi. Experti predpovedajú, že ak bude hroziť, že ruské sily dokončia obkľúčenie Lysyčanska zo severu a juhu, ukrajinské jednotky sa pravdepodobne stiahnu na lepšie brániteľné pozície.

Nemenovaný predstaviteľ Pentagonu uviedol, že ruské sily majú naďalej značné straty v bojoch o malé územné zisky a ruské skupiny, ktoré bojovali v Sjevjerodonecku, pravdepodobne prišli o personál i vybavenie.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Experti z ISW pred niekoľkými dňami prognózovali, že ruské útočné operácie sa v najbližších týždňoch pravdepodobne zastavia, bez ohľadu na to, či ruské sily dobyjú oblasť okolo Sjevjerodonecka a Lysyčanska, čo pravdepodobne poskytne ukrajinským silám príležitosť začať obozretnú protiofenzívu.

Viac k témam: Donbas, Lysyčansk, rusko-ukrajinský konflikt, Sjevjerodoneck
Zdroj: Webnoviny.sk – Ďalšie ruské kroky v Donbase budú závisieť od schopnosti premiestniť vojakov © SITA Všetky práva vyhradené.

Prečítajte si tiež:
Americký prezident Biden sa rozhodol poskytnúť Ukrajine ďalšiu muníciu aj pokročilejšie raketové systémy
Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií