fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Cameron po 10-tich rokoch dokončil pokračovanie Avatara, herci boli na nakrúcaní zmätení

Máte tip? napíšte nám mailom

Konečne sme sa dočkali. Po takmer dekáde produkcia filmu Avatar oznámila dátum premiéry druhého a tretieho pokračovania tejto snímky. Sľúbená štvrtá a piata časť je v ohrození, Cameron však môže byť spokojný. 

Avatar sa pred desiatimi rokmi stal ďalším nesmierne úspešným Cameronovým filmom a zarobil neuveriteľné 2 miliardy eur. O možných pokračovaniach sa toho písalo mnoho a tvorcovia konečne potvrdili konšpirácie.

Herečka Zoey Saldana, stvárňujúca princeznú Neytiri, už dokončila svoju časť natáčania. Zdroj: fox.com

Na Avatara 2 sa môžete tešiť už budúci rok, 18. decembra 2020, zatiaľ čo Avatar 3 sa na striebornom plátne zjaví rok na to, 17. decembra 2021. Aj keď natáčania pôsobia dojmom nekonečného príbehu, pravdou je, že obe pokračovania stihol Cameron relatívne rýchlo – len prvá časť z roku 2009 sa natáčala 10 rokov.

Režisér pre urýchlenie procesu nakrúcal filmy rovnobežne a priznal, že to bolo mätúce. Jeden deň sa natáčalo prvé pokračovanie, Avatar 2, a na druhý deň 3. „Herci z toho boli mierne zmätení, niekedy prišli na nakrúcanie dvojky a uvedomili si, že dnes vlastne robíme na trojke.” Oplatilo sa a dva filmy sa podarilo nakrútiť za čas jedného.

Prečítajte si tiež:
Obľúbili si ju dospelí, deti i policajti: kobyla Jenny sa sama prechádza ulicami Frankfurtu už 14 rokov. Čo je za tým?
Na dlhoočakávaného Avatara 2 sa môžeme tešiť už budúci rok. Zdroj: fox.com

V roku 2017 sa internetom šírili správy o ďalších pokračovaniach, Avatarovi 4 a 5, ktoré mal Cameron v pláne. Zdalo sa, že ambiciózneho režiséra nezastaví nič – možno len stopka od filmových spoločností. Časti 4 a 5 možno nebudú nikdy nakrútené, pretože distribučná spoločnosť Fox si chce počkať na úspech alebo neúspech Avatara 2 a 3. Nemožno sa čudovať, prečo sú takí váhaví. Náklady na dve posledné pokračovania sa totiž odhadujú na viac ako miliardu dolárov.

Zdroj: ladbible.com

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií