fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Z denníka učiteľky základnej školy

Máte tip? napíšte nám mailom

V minulosti bývali učitelia veľmi vážení ľudia. Vo svojich žiakoch vzbudzovali rešpekt a žiaci si ich veľmi vážili. Lenže ako sa majú učitelia dnes?

7:30 – Práve som dorazila do školy. Žiaci tu ešte nie sú. Teším sa na štebot tých zlatých detičiek. Do práce chodím pešo, pretože nemám peniaze na autobus. To mi ale vôbec nevadí, pretože za prvé šetrím prírodu a za druhé budujem si svoju kondičku. Akurát to mám do školy celkom dobrý kus. Nevadí. Túto prácu milujem.

7:40 – V zborovni je zlá nálada. To bude asi tým, že je pondelok. Kolegyňa, učiteľka slovenčiny, sa celá trasie. Za chvíľu ju čaká hodina v 9.B. Táto trieda je plná chlapcov. Nuž, matematika nie je pre každého. Tak ako aj učiteľstvo nie je pre každého.

7:55 – Tak a za chvíľku mi to začína. Som trošku nervózna, je to len moja druhá hodina v 8.A. Začínam sa ale aj tešiť. Dnes mám celkom fajn deň pred sebou, čaká ma jeden dejepis, jedna rodinná výchova a angličtina. Po škole som pre mladých dejepisných nadšencov zorganizovala exkurziu do múzea, kde bude výklad o živote v baroku.

ucitelka1

8:00 – Konečne. Ten zvuk zvonenia je tak úžasný, priam čarovný. Celá natešená vchádzam do 8.A. Dnes mi majú odovzdať referáty. Lievať vedomosti do ich hláv ma neskutočne naplňuje. Verím, že referáty budú vydarené.

8:10 – Veľké sklamanie. Viac ako polovica z nich na referáty zabudli, a tí čo ich aj mali, tak ich stiahli z internetu. Žiak menom Karol mi prezradil, že si referát mám strčiť do riti, tak som ho musela napomenúť. Zasran jeden! Asi skúša, aká prísna viem byť. Karol však po mne následne hodil hubku od tabuli, ale bolo na ňom vidieť, že ho moje napomenutie zasiahlo.

8:20 – V polovici môjho výkladu o praveku sa z ničoho nič otvorili dvere a do triedy vošla žiačka Klára so slovami, že si bola len zapáliť. Zostala som v šoku, že fajčí už v štrnástich. Oznámila som jej, že škola je pre život dôležitá a ani si neuvedomuje, ako nás dejiny ovplyvňujú aj v súčasnosti. Na to sa dvere rozleteli zas a do triedy vošli ešte Eva a Ivana, tie boli fajčiť tiež. To som sa už fakt ku*evsky nasr*la! Tresla som päsťou po stole a kričala na ne, aby mi dali žiacke knižky, kde im napíšem také poznámky, že sa z toho nespamätajú! Oznámili mi, že žiadne žiacke knižky nemajú, s úsmevom sa postavili a šli fajčiť znova.

Prečítajte si tiež:
Ultimátne zábavné zvieracie videá - THUG LIFE ANIMAL

ucitelka2

8:45 –Zvoní. Po tejto deprimujúcej hodine mám na perách ešte stále úsmev. Ďalšiu hodinu mám v 9.C. V rámci etickej výchovy budeme preberať rodinnú výchovu, dnes nás čaká téma sex. To ich bude určite baviť. Chcela som si prejsť ešte nejaké materiály, keď ma vyrušila matka niektorého z tých smradov z 8.A. Prišla mi vynadať za to, prečo jej syn má päťku z päťminútovky z dejepisu. Tak som teda tejto hysterickej mamičke musela vysvetliť, že Karol IV. nebol žiadny z veliteľov gestapa. Táto tupá pi*a ma presviedčala, že podľa nej bol a že pre svoje tvrdenie nemám žiadny dôkaz. A vraj som si určite na jej syna zasadla a pôjde sa sťažovať. To sú ale ľudia toto. Tento deň sa ale začína,…

9:55 – Takmer hodinu som sa naťahovala s tou negramotnou sliepkou a riešila som Karola IV. Nestihla som sa tak dostatočne pripraviť na hodinu v 9.C. To dopadne.

ucitelka3

10:45 – Sexuálna výchova v 9.C bola veľmi zaujímavá. Viedli sme diskusiu na rôzne témy ohľadom sexu. Bola to príjemná hodina, pretože mi žiaci povedali veci, o ktorých som ani netušila. Pohodový priebeh hodiny ale narušila žiačka Petra, ktorá musela ísť na WC, lebo začala vracať. Táto trieda je super až na to, že som v nej jediná panna. Ale žiaci v tom mali pochopenie.

11:05 – Výuka angličtiny v 9.A neprebieha podľa mojich predstáv. Žiaci vyrušujú, smejú sa, nedávajú pozor a som presvedčená o tom, že žiak Rado požil nejaké drogy. Celý biely sedel schúlený v rohu a vykrikuje, že po ňom idú a sú všade. Kým som ho upokojovala niekto zo žiakov na tabuľu napísal: “Our teacher have big tits.” Neviem presne, čo to znamená, veď nie každý všetko vie.

11:15 – Začali sme rozoberať anglickú literatúru. Myslela som si, že knižky od aktuálnych anglických autorov ich oslovia. Smola. Títo malí zasrani nevedia, na čo kniha vôbec je.

Prečítajte si tiež:
V Simpsonovcoch sa objavila skupina Queen: Ktoré kapely už mali tú česť?

11:20 – To ich vyrušovanie treba ukončiť, a tak zvyšujem hlas. Tieto debi*né, nevychované detí sa mi smejú. A čím viac som nasr*tá, tým viac sa smejú. Veď počkajte vy svine, na ďalšej hodine sa z testu aj poseriete.

11:25 – Na moje prekvapenie mali dvaja žiaci spravený čitateľský denník. Môj obľúbený žiak  Martin opäť nesklamal, mal referát o Shakespearovi. Samozrejme, že dostal jednotku. Je také krásne, že mládež nestratila vkus. Ďalší bol žiak Vojto. Tento to nemyslí vážne. Doniesol referát o kuchárskej knihe! Keď dostal päťku povedal mi, že jeho otec si ma nájde a urobí zo mňa guláš.

11:26 – Martin cestou od tabuli k svojej lavici dostal pár buchnátov, vo finále mu žiak Samuel potkol nohy a potom naňho napľul. Som z toho smutná. Tieto deti nemajú chrbtovú kosť.

11:30 – Snažím sa na poslednú chvíľu zachrániť hodinu tým, aby mi každý zaspieval alebo zarecitoval obľúbenú anglickú pieseň. Na to vstal žiak Denis a začal spievať Justina Biebera. Situáciu to však nezachránilo, Denis skončil s chlebom na čele a pomenovaním “cigánsky bu*erant”. Táto trieda je banda debilov.

12:00 – Obed a s ním moja výuka už konečne končí. Dnes má ta banda kvalitne nas*ala. A keď vidím to, čo mám na tanieri, tak moja nálada upadá ešte viac. Omáčka čudnej farby, k tomu kúsok suchého mäsa a prevarené cestoviny. Kompót môj gurmánsky zážitok o nič nevylepšil. Stále ma však pri pozitívnej nálade drží to, že za pol hodinu sa máme pred školou stretnúť tí, čo idú so mnou na exkurziu do múzea.

ucitelka4

12:40 – Zatiaľ, na zraz nikto neprišiel.

13:10 – Je*em ja na nich, ignoranti. Nikto neprišiel. Táto mládež upadá. Toto za mojich čias nebolo.

13:40 – Smutne si kráčam po chodníku domov. Mám pred sebou ešte kus cesty. Akurát prechádzam okolo lúky, na ktorej je jeden strom, o ktorý je priviazaný žiak Martin a jeho spolužiaci po ňom hádžu blato. Premýšľam, či má vôbec práca s týmito debilmi význam. Za chvíľku sa však znovu spamätám a rozhodnem sa proti nim bojovať. Možno som dnes prehrala bitku, no čoskoro vyhrám vojnu! A písomky tak rada opravujem!

ucitelka5

 

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií