Deti zo všetkých sociálnych vrstiev ukázali svoje obľúbené hračky. Takto vyzerajú

Deti zo všetkých sociálnych vrstiev ukázali svoje obľúbené hračky. Takto vyzerajú

Aké hračky obľubujú deti z rôznych sociálnych vrstiev?

Anna Rosling Rönnlund strávila posledných pätnásť rokov svojho života tým, aby svetu priblížila rozdiely medzi jednotlivými sociálnymi vrstvami bez nejakých nudných grafov. Rozhodla sa preto iniciatívu, ktorá mala tím fotografov, ktorí zdokumentovali viac než 264 domácností v 50 krajinách sveta. Pričom v každej z domácnosti strávil fotograf celý deň fotením až 135 objektov, akými sú napríklad topánky, zubné kefky či obľúbené detské hračky.


Fotografie zachytávajú presný obraz toho, ako jednotlivé rodiny žijú a aké hračky majú deti najradšej. Zábery z domácnosti, ktorých mesačný príjem sa pohyboval od 29 do viac než 3-tisíc dolárov, tak poskytujú omnoho vyššiu výpovednú hodnotu než akékoľvek grafy či štatistiky.

“Ľudia z iných kultúr sú častokrát vykresľovaní ako desiví či exotickí. To sa však musí zmeniť. Chceli sme ukázať, ako títo ľudia skutočne žijú a fotografie sú skvelým spôsobom, ako všetkým predviesť, ako vyzerá život v najrôznejších sociálnych vrstvách,” objasnila Anna.

Pozrite si najobľúbenejšie hračky detí z rôznych sociálnych vrstiev:

V domácnosti v Burkine, ktorá žije z 29 dolárov na dospelú osobu mesačne, je najobľúbenejšou detskou hračkou stará pneumatika z bicykla.

Zdroj: BoredPanda

V tejto domácnosť v Burandi sa žije z 29 dolárov na dospelú osobu mesačne. Najobľúbenejšou detskou hračkou je tu sušená kukurica.

Zdroj: BoredPanda

V tejto indickej domácnosti je mesačný príjem na dospelú osobu žije z 31 dolárov mesačne. Najobľúbenejšou detskou hračkou je toto:

Zdroj: BoredPanda

Domácnosť v Zimbabwe, ktorá žije z 34 dolárov na dospelú osobu mesačne. Najobľúbenejšou detskou hračkou je podomácky vyrobená lopta.

Zdroj: BoredPanda

Domácnosť na Haiti, v ktorej sa žije z 39 dolárov na dospelú osobu mesačne. Najobľúbenejšou detskou hračkou je POKRAČUJTE NA DRUHEJ STRANE

PREČÍTAJTE SI TIEŽ  Muž stále nosí manželke kvety, aj napriek tomu, že sú rozvedení. Dôvod je geniálny
1 23 ... 5Ďalej »
Google+ Linkedin

Written By :

„Najväčším šťastím človeka je žiť pre to, za čo by bol ochotný zomrieť.“ - Honore De Balzac

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

*

*