fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Deti zo všetkých sociálnych vrstiev ukázali svoje obľúbené hračky. Takto vyzerajú

Máte tip? napíšte nám mailom

Aké hračky obľubujú deti z rôznych sociálnych vrstiev?

Anna Rosling Rönnlund strávila posledných pätnásť rokov svojho života tým, aby svetu priblížila rozdiely medzi jednotlivými sociálnymi vrstvami bez nejakých nudných grafov. Rozhodla sa preto iniciatívu, ktorá mala tím fotografov, ktorí zdokumentovali viac než 264 domácností v 50 krajinách sveta. Pričom v každej z domácnosti strávil fotograf celý deň fotením až 135 objektov, akými sú napríklad topánky, zubné kefky či obľúbené detské hračky.

Fotografie zachytávajú presný obraz toho, ako jednotlivé rodiny žijú a aké hračky majú deti najradšej. Zábery z domácnosti, ktorých mesačný príjem sa pohyboval od 29 do viac než 3-tisíc dolárov, tak poskytujú omnoho vyššiu výpovednú hodnotu než akékoľvek grafy či štatistiky.

“Ľudia z iných kultúr sú častokrát vykresľovaní ako desiví či exotickí. To sa však musí zmeniť. Chceli sme ukázať, ako títo ľudia skutočne žijú a fotografie sú skvelým spôsobom, ako všetkým predviesť, ako vyzerá život v najrôznejších sociálnych vrstvách,” objasnila Anna.

Pozrite si najobľúbenejšie hračky detí z rôznych sociálnych vrstiev:

V domácnosti v Burkine, ktorá žije z 29 dolárov na dospelú osobu mesačne, je najobľúbenejšou detskou hračkou stará pneumatika z bicykla.

Zdroj: BoredPanda

V tejto domácnosť v Burandi sa žije z 29 dolárov na dospelú osobu mesačne. Najobľúbenejšou detskou hračkou je tu sušená kukurica.

Zdroj: BoredPanda

V tejto indickej domácnosti je mesačný príjem na dospelú osobu žije z 31 dolárov mesačne. Najobľúbenejšou detskou hračkou je toto:

Zdroj: BoredPanda

Domácnosť v Zimbabwe, ktorá žije z 34 dolárov na dospelú osobu mesačne. Najobľúbenejšou detskou hračkou je podomácky vyrobená lopta.

Zdroj: BoredPanda

Domácnosť na Haiti, v ktorej sa žije z 39 dolárov na dospelú osobu mesačne. Najobľúbenejšou detskou hračkou je POKRAČUJTE NA DRUHEJ STRANEdoma vyrobené autíčko z použitej plastovej fľaše.

Prečítajte si tiež:
VIDEO: Biela veľryba priniesla GoPro kameru z dna späť kajakárovi
Zdroj: BoredPanda

V tejto domácnosti v Zimbabwe žije zo 41 dolárov na dospelú osobu mesačne. Najobľúbenejšou detskou hračkou je staré autíčko.

Zdroj: BoredPanda

Táto domácnosť na Haiti má mesačne k dispozícii 43 dolárov na dospelú osobu. Najobľúbenejšou detskou hračkou je obruč.

Zdroj: BoredPanda

V tejto domácnosti v Burkine žijú zo 45 dolárov na dospelú osobu mesačne. Najobľúbenejšou detskou hračkou je stará, zničená bábika.

Zdroj: BoredPanda

Ďalšia domácnosť v Burkine žije z 54 dolárov na dospelú osobu mesačne. Najobľúbenejšou detskou hračkou je stará pneumatika.

Zdroj: BoredPanda

 

V tejto domácnosti na Pobreží Slonoviny sa žije zo 61 dolárov na dospelú osobu mesačne. Najobľúbenejšou detskou hračkou je topánka.

Zdroj: BoredPanda

V indickej domácnosti, ktorá mesačne žije zo 65 dolárov na dospelú osobu, je najobľúbenejšou detskou hračkou kriketová pálka.

Zdroj: BoredPanda

 

Pokračovanie na ďalšej strane.

Domácnosť v Rwande žije zo 72 dolárov na dospelú osobu mesačne. Najobľúbenejšou detskou hračkou sú listy rastlín.

Zdroj: BoredPanda

Domácnosť na Haiti žije zo 102 dolárov na dospelú osobu mesačne. Najobľúbenejšou detskou hračkou je tu stará herná konzola.

Zdroj: BoredPanda

V palestínskej domácnosti, ktorá má mesačne k dispozícii 112 dolárov na dospelú osobu, je najobľúbenejšou detskou hračkou plastová fľaša.

Zdroj: BoredPanda

Táto kolumbijská domácnosť žije z 123 dolárov na dospelú osobu mesačne. Najobľúbenejšou detskou hračkou je volejbalová lopta.

Zdroj: BoredPanda

V tejto domácnosti v Nigérii sa žije zo 124 dolárov na dospelú osobu mesačne. Najobľúbenejšou detskou hračkou tu sú drevené šípy.

Zdroj: BoredPanda

V tejto kolumbijskej domácnosti s príjmom 163 dolárov na dospelú osobu mesačne je najobľúbenejšou detskou hračkou mačka.

Zdroj: BoredPanda

Táto indická domácnosť, ktorá žije z 245 dolárov na dospelú osobu mesačne. Najobľúbenejšou detskou hračkou je hračkárske autíčko.

Zdroj: BoredPanda

V tejto jordánskej domácnosti sa žije z 249 dolárov na dospelú osobu mesačne. Najobľúbenejšou detskou hračkou sú plyšové zvieratká.

Prečítajte si tiež:
VIDEO: Tak toto musíte vidieť! Zlomyseľná opica vyskakuje v nečakanej chvíli na ľudí na ulici a doslova ich valcuje!
Zdroj: BoredPanda

Domácnosť v Rwande žije z 251 dolárov na dospelú osobu mesačne. Najobľúbenejšou detskou hračkou je palica.

Zdroj: BoredPanda

V domácnosti v Bolívii, kde sa žije z 254 dolárov na dospelú osobu mesačne, je najobľúbenejšou detskou hračkou plyšák.

Zdroj: BoredPanda

Domácnosť v Indii, ktorá žije z 369 dolárov na dospelú osobu mesačne, je najobľúbenejšou detskou hračkou smartfón.

Zdroj: BoredPanda

 

Pokračovanie na ďalšej strane.

Domácnosť v Lotyšsku žije z 480 dolárov na dospelú osobu mesačne. Najobľúbenejšou detskou hračkou je plyšák.

Zdroj: BoredPanda

V jordánskej domácnosti, ktorej mesačný príjem je 583 dolárov POKRAČUJTE NA DRUHEJ STRANE

na dospelú osobu, je najobľúbenejšou detskou hračkou tablet.

Zdroj: BoredPanda

Domácnosť v USA, kde sa žije z 855 dolárov na dospelú osobu mesačne. Najobľúbenejšou detskou hračkou tu je Lego.

Zdroj: BoredPanda

V čínskej domácnosti s príjmom 2 235 dolárov na dospelú osobu mesačne, je najobľúbenejšou detskou hračkou model tanku z Lega.

Zdroj: BoredPanda

Táto domácnosť v Juhoafrickej republike žije z 2 862 dolárov na dospelú osobu mesačne. Najobľúbenejšou detskou hračkou je plyšová hračka.

Zdroj: BoredPanda

Domácnosť v Keni žije z 3 268 dolárov na dospelú osobu mesačne. Najobľúbenejšou detskou hračkou je tablet.

Zdroj: BoredPanda

Domácnosť v USA žije z 4 650 dolárov na dospelú osobu mesačne. Najobľúbenejšou detskou hračkou je vybavenie na baseball.

Zdroj: BoredPanda

Ďalšia jordánska domácnosť. Žije sa v nej z 7 433 dolárov na dospelú osobu mesačne. Najobľúbenejšou detskou hračkou je plyšová hračka.

Zdroj: BoredPanda

Domácnosť na Ukrajine žije z 10 009 dolárov na dospelú osobu mesačne. Najobľúbenejšou detskou hračkou je obrovský plyšák.

Zdroj: BoredPanda

V tejto domácnosť v Číne sa žije z 10 098 dolárov na dospelú osobu mesačne. Najobľúbenejšou detskou hračkou je plyšová hračka.

Zdroj: BoredPanda

 

 

Zdroj: BoredPanda

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií