fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Diváci opúšťajú kinosály: Film Joker so svojou brutalitou nie je pre každého

Máte tip? napíšte nám mailom

Film Joker nedvíha len tlak. Niektorým z nás aj doslovne zadky. Niektorí diváci zdesene alebo znepokojene odchádzajú počas filmu preč.

Temný psychotriler ovláda kiná po celom svete. Zachytáva človeka v jeho najdesivejšej podobe. A to ho, napriek tomu, môžeme zaradiť medzi komornejšie filmy. Filmová snímka si už stihla odniesť ocenenie z Benátok a portál Unilad zaradil Jokera do TOP 10 najlepších filmov všetkých čias.

Okrem výborného hodnotenia si „nesie“ film niečo znepokojivé. Možno viac ako sa pôvodne očakávalo. Od začiatku bolo zrejmé, že Joker bude kontroverzným filmom. Koniec koncov,  nemá nič spoločné s pôvodným komiksom a Batman nie je ani súčasťou príbehu. Nie je to však pre divákov príliš násilné? Niektorí ľudia počas premietania kráčajú z kinosál, pretože film je príliš násilný a zdá sa, že podporuje používanie zbraní. Informujú o tom média.

Diváci sú aj znechutení

Zo správy denníka The Daily Mail vyplýva, že ľudia hovoria o svojom znechutení pre film, v ktorom si hlavnú úlohu zahral sám Joaquin Phoenix. Niektorí tvrdia, že je to príliš drastické, iní zase prosia, aby bol film zakázaný. Svoje pocity a postrehy zdieľajú ľudia po celom svete. Vybrali sme pre vás tie najzaujímavejšie.

  • Film Joker (2019) ma prinútil cítiť sa, akoby som bol po filme zastrelený.
  • Práve som videla film Joker. Nedokázala som to dopozerať a musela som ísť domov uprostred filmu… Som znechutená a trasiem sa.
  • Film Joker je dobrý. Mal som pravdu. Bolo to tak brutálne…Ak nie ste pokojní, je lepšie okamžite odísť z kinosály.
  • Takže sedím v kine, aby som videl Jokera a všetci idú von.
  • Doslova Joker vyšiel z premietania. Príliš všetko je tak strašidelné. Okúzľuje násilie a zlé duševné zdravie.
  • Dnes som bol v kine. Možno ma tu zahrniete mínuskami. Mne sa Joker nehorázne páčil, viac ako Avengers. Tá atmosféra, kamera, soundtrack, R-rating, tempo…Tu je dôkaz toho, že v dnešnej dobe film nepotrebuje kopu špeciálnych efektov, aby dokázal zaujať a chytiť za srdce…Keď to vyjde na blu-ray, kúpa istá.
  • Film sa mi veľmi páčil. Videla som veľa recenzii od Slovákov a Čechov, ale tie sa nevedia vyrovnať tým zahraničným. Už si pripadám, že si nevieme ceniť to, čo pozeráme. Je to najlepší film môjho života a aj bude. Iné komiksy sú len na efektoch a čím viac peňazí doňho dajú, tým film bude lepší. Je to lacný film, škola psychológie. Naučí vás viac o živote ako život samotný.
Prečítajte si tiež:
FENOMÉN ČERNOBYĽ: pozrite si unikátne reálne zábery v porovnaní so seriálovým spracovaním

FBI bola v pohotovosti ešte pred premiérou

Už predtým sa  písalo o tom, že FBI sleduje všetky hrozby súvisiace s filmom Joker, ktoré sa objavili pred premiérou filmu v USA.

Sledovali príspevky na internete, ktoré sa spájali s filmom. „Aj keď je našou štandardnou praxou nekomentovať konkrétne spravodajské informácie, FBI je v kontakte s našimi orgánmi činnými v trestnom konaní a partnermi zo súkromného sektora v súvislosti s online príspevkami,“ uviedla vo vyhlásení FBI.

„Ako vždy, povzbudzujeme verejnosť, aby zostala ostražitá a aby okamžite informovala orgány činné v trestnom konaní o podozrivej činnosti,“  vyzývala FBI verejnosť.

Prečítajte si tiež:

Skutočný vraždiaci klaun z hororu „TO“: Hrozné, čo šašo Pogo robil chlapcom!

Majstrovské dielo, ktoré poburuje?

Film môže pobúriť. Iní v ňom vidia priam majstrovské dielo. Môžete mať morálny problém s tým, že budete držať palce rodiacemu sa zloduchovi, ale je to skôr ukážka filmárskeho remesla a vytváranie empatie ku postave, ktorú poznáte a chcete jej skôr to dobré. Že sa obráti iným smerom, je napokon pochopiteľné, hoci sami by ste konali inak. Jedna vec je istá – Phoenix je aktuálne favorit na Oscara, ktorého treba naháňať. Samotný film to môže mať ešte ťažké, nájsť cca 300 členov Akadémie, ktorí by ho vyhlásili za svojho favorita tohto roka, si bude žiadať veľa energie. Takto hodnotí film kinema na svojom webe.

Prečítajte si tiež:
Táto dierka na rukoväti hrncov tam nie je len tak! To, načo slúži, ťa prekvapí a budeš ju využívať už stále

Čo vravíte na tento filmový kúsok vy?

 

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií