fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Skutočný vraždiaci klaun z hororu „TO“: Hrozné, čo šašo Pogo robil chlapcom!

Máte tip? napíšte nám mailom

Skutočný vraždiaci klaun existoval. Volal sa Pogo a narodil sa v Amerike. Počas svojho sadistického a krutého besnenia pripravil o život minimálne 33 mladíkov. Najmladší mohol mať podľa slov odborníkov len 14 rokov.

Hororová snímka s názvom TO KAPITOLA 2, už nejaký ten čas s hrôzou desí aj návštevníkov slovenských kín. Mnohí z nich si zaiste s radosťou vydýchli pri záverečných titulkoch.

Vymyslený príbeh o krvilačnom klaunovi menom Pennywise  je oveľa desivejší, ako sa na prvý pohľad môže zdať. Amerika mala skutočného vraždiaceho klauna. Zapísal sa do dejín kriminalistiky, ako jeden z najhorších sériových vrahov v histórii Spojených štátov amerických vôbec. Muž, ktorý sa prezliekal za klauna, alebo ak chceme za šaša, zmárnil množstvo mladých životov.

Podľa niektorých zdrojov to bol práve Stephen King, ktorý v ňom našiel inšpiráciu pri tvorbe samotného diela. Toto je príbeh skutočného zabijaka. Narodil sa ako John Wayne Gacy, ale svoje obete často pripravoval o život ako klaun Pogo. Všetky ostatné známejšie i menej známe úchylky, sú azda len slabým vývarom, veď posúďte sami.

Vliezol do rakvy k mŕtvole, vzrušilo ho to!

John nepochádzal práve z ukážkovej rodiny.  Otec bol alkoholik, ktorý mlátil vlastného syna a jeho fyzickú silu okúsila i Johnova matka. Jediného láskavého vzťahu sa dočkal od mami a sestier. Pre otca mal navždy ostať len neschopným a obéznym chlapcom. Napriek neľahkému detstvu sa John postupne vypracoval na úspešného biznismena. Jeho prvá pracovná skúsenosť sa však spája s morbídnymi a zvrátenými chúťkami.

Mladíka zamestnali ako upratovača v márnici. Zo spisov sa tak dozvedáme, že tam nielen upratoval a dokonca prespával. John Wayne Gacy sa počas neskoršieho policajného vypočúvania priznal, že si vliezol do truhly k mŕtvemu mužovi. A čo vtedy prežíval živý John? Ako dodal, tento zážitok ho vydesil, ale zároveň aj vzrušil!

View this post on Instagram

Former property of John Wayne Gacy ~ Cook County, Illinois | All of Gacy's known murders were committed on this property between 1972-1978. John Wayne Gacy was an American serial killer and rapist who took the lives of at least 33 young men, burying most under his house in the crawl space. | Jolly Joker was a clown club in Chicago where Gacy frequently performed. He dressed as a clown for children's parties, charity fundraisers and other events…he sometimes wore his alter ego "Pogo the Clown" when he killed. | This house is currently for sale. | | | #ginasoddventures #darktourist #atlasobscura #johnwaynegacy #serialkiller #chicago #killerclown #pogotheclown #thecouplethatcreepstogether

A post shared by ɢɪɴᴀ’s ᴏᴅᴅᴠᴇɴᴛᴜʀᴇs (@ginasaisquoi) on

Prvá obeť z autobusovej stanice

Prvú vraždu vykonal ako 31-ročný. V roku 1972 si vyhliadol svoju prvú obeť a to len 16-ročného chlapca menom Timothy McCoy na autobusovej stanici. Mladík mal cestovať do ďalekého mesta. Johna však zaujal natoľko, že využil dar reči, ktorým sa mohol pochváliť už v detstve a Timothyho presvedčil, aby u neho prespal. Podľa dohody ho mal ráno odviesť na tú istú autobusovú stanicu. To sa však nikdy nestalo.

Chlapec sa síce na druhý deň skutočne prebudil, ale John ho následne ubodal na smrť. Vraždiace monštrum opísalo neskôr na polícii tento beštiálny akt. „V tej chvíli som si uvedomil, že zabíjanie prináša to pravé vzrušenie,“ povedal.

Párty nad hrobom

Žil dvojitým životom. Veľkej obľube sa tešil v širšej spoločnosti ale aj u svojich susedov. Pomáhal organizovať oslavy a sám na nich vystupoval, ako klaun s menom Pogo. Za farebnou tvárou klauna ukrýval John desivé tajomstvo. Na jednej takejto domácej párty, nikto netušil, čo sa ukrýva doslovne pod ich nohami. Dvesto hostí sa bavilo nad hrobom zaškrteného mladíka. Jeho vek po objavení zaznamenali na 14 až 18 rokov.

Svoje obete vítal ako klaun

Zvrátený muž vôbec nepútal pozornosť. V meste vystupoval ako podnikateľ, ktorému sa darí. Ľudia si ho obľúbili. Svoje obete začal „zbierať“ pomocou ľsti. Lákadlom bola finančná odmena za dohodnutú prácu, v rámci jeho vymysleného vedeckého výskumu. Svoje obete najprv pozval k sebe domov. Tam sa táto  beštia v ľudskej koži prezliekla opäť za šialeného Poga.

Vraždiaci klaun prikázal svojim obetiam, aby si nasadili putá, ktoré podľa jeho slov boli súčasťou predstavenia. Inokedy sa vydeseným mladým mužom vyhrážal zastrelením, pokiaľ sa nespútajú. Následne nastalo peklo pri mučení a znásilňovaní. To však nebolo všetko. Vrcholným číslom  hororového predstavenia bol „trik s povrazom“ –  cirkusové  číslo  s rozsudkom smrti. Čo v praxi znamenalo, že John, preoblečený za vraždiaceho klauna svoje obete uškrtil.

Sadistický vrah si vyberal obete aj priamo v uliciach Chicaga. Preoblečený za falošného policajta sa zameral na mladíkov. Zaostril na problémové mladistvé obete ako uprchlíkov, deti, prostitútov aj užívateľov drog. Smrteľná poprava sa konala opäť v jeho dome. Nič netušiacich mladistvých v príbytku opäť mučil, znásilňoval a zabíjal.

Posledná obeť ich priviedla k masovému hrobu

Jeho údajne poslednou obeťou bol iba 15-ročný Robert Piesta. Matke odkázal, že si musí odbehnúť za chlapíkom, ktorý mu navrhol prácu. Syn sa domov nevrátil, preto žena zavolala na políciu. Muži zákona sa pátraním ocitli v Johnovom dome. Vyšetrovatelia postupne pod podlahou odokryli „vrstvenú hrôzu“ jeho samotného besnenia vo forme masového hrobu.

Na súde sa John Wayne Gacy priznal 33 vraždám, pričom veľakrát spomínal, že využil kostým klauna Poga. Svoju výpoveď  sa snažil neskôr pozmeniť, keď tvrdil, že zabil len troch chlapcov. Skončil vo väzení, o štrnásť rokov ho popravili. Stalo sa tak v roku 1994, po aplikácii smrtiacich kokteilových injekcii. „Pobozkajte mi zadok,“ boli posledné slová, posledný čin, ktorý stihol ešte vykonať.

Zdroj: lidovky.cz blesk.cz

Prečítajte si tiež:

Hackeri a ich špinavé praktiky: TAKTO s nimi bez výstrahy zatočila napadnutá osoba!

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií