fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Dlhodobá predpoveď: Aká bude jar v Európe?

Americkí meteorológovia z AccuWeather pravidelne uverejňujú svoje dlhodobé predpovede na nadchádzajúce ročné obdobie. Aká bude podľa ich prognózy tohtoročná jar v Európe?

Máte tip? napíšte nám mailom

Zima síce ešte neskončila, ale už o niekoľko týždňov tomu tak bude a vystrieda ho o niečo teplejšie jarné obdobie. Meteorológovia z AccuWeather už prišli aj s novou prognózou na jar 2021.

Podľa tejto dlhodobej predpovede budú v Európe regióny, v ktorých sa čoskoro objaví teplá jar, kým v iných častiach Európy si obyvatelia budú musieť na teplé počasie počkať o niečo dlhšie.

Východnú a strednú Európu vrátane Slovenska čaká rýchlejší nástup jarného počasia s nadpriemernými teplotami. Ak by sa dlhodobá predpoveď naplnila, Slováci by sa mohli tešiť v priemere na teplú jar.

To však neznamená, že od marca budú teploty len stúpať. Stredná a východná Európa môže aj začiatkom jari čeliť niekoľkým záchvatom chladného počasia, ktoré by však mali trvať iba niekoľko dní.

Jar sa podľa americkej prognózy oneskorí v západnej Európe, a to vo Veľkej Británii, od Francúzska po južnú Škandináviu, cez Nemecko, západné Poľsko a západné Česko.

V týchto oblastiach by nízke teploty mali prevažovať do konca marca a teploty budú výraznejšie stúpať až v druhej polovici apríla a začiatkom mája.

Prečítajte si tiež:
POZOR! Útočník kradne intímne fotky používateľov Pokecu, v žiadnom prípade nesťahujte podozrivé aplikácie

V Taliansku a na západnom Balkáne sa očakáva nárast zrážok a búrok, a to už od marca. Intenzívne dažde by mohli zvýšiť riziko povodní už skoro na jar.

Turbulentný model skorej jari bude aj na Pyrenejskom polostrove. Daždivé počasie však môže byť pre Španielsko aj prospešné kvôli pretrvávajúcemu suchu.

Prognózy naznačujú, že teploty v Španielsku a Portugalsku budú výrazne vyššie ako normál.

Spoločnosť AccuWeather pravidelne uverejňuje svoje prognózy pre USA aj Európu.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií