fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Dočkali sme sa! Ministerstvo zvyšuje povolenú rýchlosť na diaľnici až na 140 km/h

Máte tip? napíšte nám mailom

Doteraz bola najvyššia povolená rýchlosť 130 km/h. To sa však zmení a až prax ukáže na ako dlho. 

Počas októbra bude na úseku diaľnice D1 Poprad, východ – Beharovce najvyššia dovolená rýchlosť 140 km/h. Ministerstvo dopravy a výstavby chce zistiť, aké bude správanie vodičov. Až na základe výsledkov testovacej prevádzky sa bude rozhodovať o trvalom povolení vyššej rýchlosti na tomto úseku.

„Tak ako som sľúbil, vyskúšame, či je možné zvýšiť najvyššiu dovolenú rýchlosť na bezpečnostne vyhovujúcich úsekoch diaľnic. 38 kilometrov dlhý úsek diaľnice D1 pri Poprade spĺňa všetky stavebné, technické a bezpečnostné predpoklady na vyššiu dovolenú rýchlosť. Teraz bude závisieť od správania sa vodičov, či a odkedy bude možné povoliť rýchlosť 140 km/h na tomto úseku natrvalo,“ povedal minister dopravy a výstavby Arpád Érsek.

Na úseku diaľnice pri Poprade začne v krátkom čase Národná diaľničná spoločnosť, a.s. osádzať nové dopravné značky tak, aby bol pripravený na zvýšenie rýchlosti od 1. októbra. Ďalším úsekom, ktorý v budúcnosti prichádza do úvahy na otestovanie vyššej rýchlosti je úsek D1 Trnava – Trenčín. Tento úsek však pre vysokú intenzitu dopravy aktuálne Dopravná polícia neodporučila. Na ďalšom vybranom diaľničnom úseku Prešov – Košice prebiehajú stavebné práce súvisiace so stavbou Budimír – Bidovce.

Prečítajte si tiež:
AKTUÁLNE: Ďalšie záhadné zmiznutie v Tribeči pripomínajúce Trhlinu! Polícia pátra po 20-ročnom Vladimírovi
Zdroj: revuca.dnes24.sk

O tom, či bude možné po niektorých úsekoch našich diaľnic jazdiť v budúcnosti rýchlosťou 140km/h, bude možné uvažovať až po dôkladnom preskúmaní správania sa vodičov a odbornej diskusii s políciou.

Pokuty za rýchlosť nie sú nízke!

Policajná hliadka vás môže zastaviť naozaj z rôznych dôvodov, no asi jedným z najčastejších sú pokuty za rýchlosť. Tie sa neustále zvyšujú a v porovnaní s inými krajinami nie sú zďaleka najnižšie. Dokonca niektoré štáty s vyšším platovým štandardom majú pokuty k vodičom nastavené priateľskejšie. Tento fakt však nezmeníme a najjednoduchším spôsobom, ako sa pokutám vyhnúť je teda dodržiavať rýchlosť. Tabuľku s výškou pokút môžete nájsť v našom článku.  

Na rýchlosť nedávno upozornil aj viceprezident PZ Róbert Bozalka. „Nejdeme sa nikomu prosiť a vyhrážať. Dospeli sme do štádia, že prevencia končí a nastupuje represia voči tým, ktorí si zo zákona o cestnej premávke robia trhací kalendár,” vyhlásil na tlačovej konferencii.

Zdroj: mindop.sk

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií