fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Dominika Dadíková: Môžem byť v práci nenamaľovaná a v teplákoch! #Rozhovor

Máte tip? napíšte nám mailom

Teším sa, že moja materská nebude jednotvárna

Veselá, vtipná a nebezpečne energická moderátorka známeho rádia, ktorá sa pred nedávnom stala maminou malého Lea, odpovedala na naše otázky.

Ľudia Vás poznajú ako spontánnu a vysmiatu Dede, ktorá je vždy veselá a jej “poslaním” je ľudí baviť. Čo však robíte vtedy, keď máte zlý deň aj náladu, ale predsa treba prísť do práce s úsmevom?

Pravda je, že zlý deň alebo zlú náladu mávam málokedy, pretože ja mám vlastne super život. Robím to čo milujem, stretávam sa len s kým chcem a momentálne sa cítim absolútne naplnená maminkovaním. Ale občas mi býva smutno, keď nechápem správanie niektorých ľudí alebo keď som unavená. Vtedy si poplačem, menej cikám a o chvíľu som zasa v pohode 🙂 A čo sa týka rádia, tam to ide samo. My sme skvelá partia, s chalanmi si rozumiem a keď sa zapne červená ON AIR zabúdam na bežný svet.

Novou moderátorkou Rannej šou ZOO sa stala Katarína “Becca” Balážiová. Čo na ňu hovoríte?

Úprimne? Jediná zo všetkých prihlásených “mala gule”. Nepočúvala som ju live, až potom z nášho webu zostrihy a spokojná som. A od chalanov viem, že im tiež sadla. Ono sa často naše povolanie zľahčuje, že to je len o trepaní a smiechu, ale nie je to také easy. Asi by vám to potvrdili aj tie zvyšné štyri tváre do rádia, ktorými lomcovala nielen tréma. A ranná šou o troch ľuďoch je ešte viac náročná a špecifická. Je to o humore, o chémii a rešpekte. Mám rada tento dream job a Becce odkazujem, nech si vysielanie užije na maxximum! 😉

Predsa len, Dede je len jedna. Plánujete zostať pri Leovi na materskej, čo najdlhšie alebo vás to ťahá do práce skôr?

Som dosť flexibilný tvor, akurát na to ranné vstávanie som si trochu dlhšie zvykala. Ale teraz pri Leovi ako keby som našla.. Malý vstával so mnou 9 mesiacov na rannú šou a celý čas v brušku kopal. A tento režim mu ostal, takže ráno medzi 6 a 9 kecáme 🙂 Priznávam, rádio a chalani mi chýbajú. So šéfovcami som dohodnutá, že ak bude všetko OK, od septembra vysielam zasa. Dokonca mám povolenie brať malého so sebou do štúdia. Ale aj tatino Peťo je k dispozícii, tak uvidíme, ako to nakoniec poriešime. Teším sa, že moja materská nebude jednotvárna.

Prečítajte si tiež:
3 tipy, ako zvládnuť zápočty a užiť si popri tom aj vianočnú atmosféru

Dominika_2

Ako speakerka v rádiu si musíte dávať pozor na to, čo vo vysielaní poviete. Pamätáte si na nejaký trapas vo vysielaní?

Jaaaj tých bolo toľko, že si aktuálne asi ani na nič konkrétne nespomeniem. V rádiu sú to skôr brepty, ktoré neskôr medzi nami zľudovejú a smejeme sa na nich, kým niekto nezadrie niečo nové smiešne. Hlavne počas tehotenstva som bola pekne vygumovaná. Stalo sa, že sme sa pred vstupom dohodli čo ideme a ja som začala úplne niečo iné. Alebo som použila významovo úplne odveci slovo vo vete a to hneď strašné rehoty. Takže by som to skôr nazvala vtipné brepty ako trapasy. Trapas bol, keď som pár rokov dozadu opakovane povedala Kvete Horváthovej Zdenka. Ospravedlňovalo ma len to, že som mala 3 dni pred štátnicami a bola som mimo. Hádam sa Kvetka nehnevá 🙂

Nerozmýšľali ste nad tým, že by ste rádio vymenili za televíznu obrazovku? V minulosti ste už v televízii pracovali, neláka vás to ešte?

Fuuuuu toto asi nie je veľmi v mojich rukách, keďže ponuka z TV musí prísť za mnou a nie naopak. Mám za sebou pár kastingov na rôzne programy, ale zatiaľ je asi všetko tak ako má byť, lebo si ma žiadna ponuka nevybrala 🙂 Každopádne, ak by aj niečo v budúcnosti prišlo, tak by som sa to snažila skombinovať s rádiom. Robím to už takmer 11 rokov a rádio je moja srdcovka. A bonusom je, že môžem byť v práci nenamaľovaná a v teplákoch.

Na YouTube sa v roku 2014 objavilo video, na ktorom ste sa s kolegami stavili, že vydržíte chvíľu ticho. To ste až taká ukecaná, že o ticho v štúdiu sa musíte staviť? 🙂 🙂 

Prečítajte si tiež:
VIDEO len pre silné povahy: TAKTO predávali matky svoje deti pedofilom

🙂 To bola čisto spontánna záležitosť a áno, mám problém byť ticho. Odvždy. Jednak som žena a potom je mimoriadne oslobodzujúce, že sa môžete živiť tým, čo vás odmalička baví. Mama mi tvrdí, že ukecaná som od perinky. Ale už som sa aspoň naučila nemať za každú cenu posledné slovo. To mi robilo problém hlavne v puberte a v škole. No a možno vás prekvapím, ale ja keď sa vykecám za mikrofónom, doma som rada aj chvíľu sama a potichu.

DedeDadikova

A nemajú niekedy kolegovia alebo váš partner nutkanie ísť kúpiť vypínač, ktorým by vám stlmili alebo vypli zvuk? 🙂 🙂

To je otázka skôr na nich, že na čo majú chuť 😀 Ja sa napríklad v spoločnosti tichých ľudí cítim nesvoja a mám chuť im kúpiť zapínač 🙂 🙂 Ale zasa nemám rada ani tie očakávania – ´Ty si tá vtipná moderátorka? No tak ma zabávaj! ´ Nie som stroj, ani mašina na humor.

Spomínali ste mi, že malý Leo je kľudné dieťa. Ako je možné, že takej “hyperaktívnej manke” akou je Dede sa narodil kľudný syn 🙂 ?

No veď ešte je tu 50% šanca že je pokojný po tatovi 🙂 Ale skôr je to také bábätkovské konštatovanie, veď nemá ešte ani mesiac a takí malí ľudia majú život červíka: spia, papajú a kakajú. Ešte je tu šanca, že v puberte ukáže svoju bláznivú tvár. Lebo ja som bola veľmi dobré dieťa. Len potom sa to pokazilo! 🙂 Ale spánok má rád asi po mne.

Keďže Leo je už na svete, svadba je aspoň v pláne?

To sa musíte opýtať jeho, ale podľa mňa má na ženenie ešte čas 🙂 🙂 🙂

Dede

Zdroj: Dominika Dadíková  Foto: facebook.com

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií