fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Donald Trump obvinil niektoré krajiny z klamstva o počte úmrtí na koronavírus. USA majú najväčší počet úmrtí na svete.

Prezident Donald Trump v stredu obvinil niektoré krajiny z klamstva o počte úmrtí na koronavírus. Udialo sa tak po tom, čo sa Spojené štáty stali krajinou s najväčšími úmrtiami na koronavírus na svete.

Máte tip? napíšte nám mailom

,,Myslieť si, že niektoré z týchto krajín majú čestné čísla,” uviedol prezident.

,,Skutočne niekto verí číslam niektorých z týchto krajín,” uviedol počas tlačového brífingu Bieleho domu v Ružovej záhrade.

USA dosahujú 20 percent všetkých globálnych úmrtí na koronavírus napriek tomu, že tvoria iba štyri percentá svetovej populácie.

Koronavírus má 2 milióny potvrdených prípadov na svete

Pandémia koronavírusu prekonala 2 milióny potvrdených ochorení a 130 000 úmrtí na celom svete.

Prezident Donald Trump osobitne poukázal na Čínu, krajinu, na ktorú opakovane útočil, pretože nie je dostatočne transparentná v súvislosti s prepuknutím pandémie.

,,Myslíte si, že čísla v tejto obrovskej krajine zvanej Čína – majú naozaj taký počet prípadov? Je niekto, kto tomu nazoaj verí?“ Povedal Trump.

Čína uvalila obmedzenia na zverejnenie vedeckého bádania o pôvode vírusu.

donald trump koronavírus
worldometers.info/coronavirus/

Počet úmrtí v Číne

Čína uviedla, že má 82 295 prípadov choroby a 3 342 úmrtí, tieto čísla sa však označili za sporné a Peking bol obviňovaný zo znižovania dosahu pandémie.

Prezident tvrdil, že Spojené štáty hlásia všetky svoje úmrtia na koronavírus.

Prečítajte si tiež:
Igor Matovič sa dnešného rokovania nezúčastnil. Aj tak kritizoval Sulíka a prezidentku Zuzanu Čaputovú

,,Hlásime všetko, hlásime prípady a naše hlásenia sú dobré, hlásime každé úmrtie,” uviedol.

V sobotu prekonali Spojené štáty americké úmrtnosť na koronavírus, čím sa stali krajinou s najvyššími úmrtiami na svete.

V USA došlo k viac ako 27 000 úmrtiam na COVID-19

Členovia novovzniknutej obchodnej rady prezidenta zopakovali, čo guvernéri a jeho odborníci v oblasti verejného zdravia už celé týždne hovoria – toto rozsiahle testovanie bude potrebné vykonať skôr, kým sa Američania budú cítiť bezpečne opustiť svoje domovy.

Anthony Fauci, ktorý zmizol z posledných dvoch tlačových brífingov, povedal v utorok, že dátum 1. mája je „príliš optimistický“.

„Musíme mať zavedené niečo, čo je efektívne, a na čo sa môžeme spoľahnúť, a ešte tam nie sme,“ povedal Fauci v rozhovore pre agentúru Associated Press.

V utorok Trump tiež uviedol, že niektoré štáty budú môcť otvoriť pred 1. májom, čo je dátum, keď končí „30 dní na spomalenie šírenia“.

Ten deň je blízko. Je to veľmi, veľmi blízko,“ povedal Donald Trump. „Možno ešte pred 1. májom,“ zamyslel sa.

Prečítajte si tiež:
POZOR! Polícia kontroluje vozidlá na 40-tich hraničných priechodoch

Prezident povedal, že krajina je ako „hádanka“.

,,Máme krásne štáty so schopnými guvernérmi,” uviedol. „Vedia, kedy je čas otvoriť. Nechceme na nikoho vyvíjať nátlak. Na žiadneho guvernéra nebudem vyvíjať tlak,“ dodal Trump.

V stredu Dr. Deborah Birx, jedna z kľúčových lekárskych odborníčok na pracovnú skupinu pre koronavírus, upozornila, že v deviatich štátoch sa vyskytlo menej ako 1 000 prípadov. A tieto štáty zaznamenávajú denne menej ako 30 nových prípadov.

„Toto sú slová, o ktorých prezident hovorí, že počas epidémie a pandémie boli ticho, relatívne ticho,“  uviedla. „Toto sú skupiny, s ktorými veľmi konkrétne spolupracujeme,“ povedala.

Máte tip? napíšte nám mailom
Zdroj dailymail
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií