fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Igor Matovič sa dnešného rokovania nezúčastnil. Aj tak kritizoval Sulíka a prezidentku Zuzanu Čaputovú

Premiér výnimočne vystúpil v stredu na brífingu, aj keď sa dnešného rokovania nezúčastnil.

Máte tip? napíšte nám mailom

Igor Matovič sa dnes nezúčastnil na rokovaní vlády. Chcel pred Vianocami urobiť namiesto lockdownu plošné testovanie. ,,Túžil som po tom, aby sme urobili 3 plošné testovania,“  informoval Igor Matovič.

Podľa jeho slov sa plošné testovanie nestretlo s pochopením, a preto máme na Slovensku lockdown a zákaz vychádzania. Matovič tiež prízvukoval, že na Slovensku zomierajú stovky ľudí na COVID-19, pretože minister hospodárstva nebol schopný nakúpiť testy. Dnes ho osobne žiadal, aby predložil v skrátenom legislatívnom konaní zmenu vo verejnom obstarávaní, aby sa mohli testy v takto kritickej situácii nakupovať.

Premiér reagoval aj na prezidentku SR. Tá podľa jeho slov odsabotovala plošné testovanie. „Jej vyhlásenie pred testovaním, že ozbrojené sily nezvládnu testovanie, bolo urážkou,“ povedal Matovič na záver.

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií