fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Druhá svetová vojna je za dverami! Rekonštrukcia bojov o Polom už 30.4.2016!

Máte tip? napíšte nám mailom

Pretože história sa neučí len z kníh

Mladí ľudia často počúvajú z úst starých rodičov alebo učiteľov príbehy z minulosti, fakty o vojne, informácie o tom, kto bol na ktorej strane a o čo sa bojovalo. Mladých ľudí história zväčša nebaví, ale poznať by ju mal každý. Učitelia v školách sa snažia robiť možné aj nemožné, aby žiaci pochopili, čo sa udialo na bojiskách pred 71 rokmi.

Nielen mladí však teraz majú možnosť preniesť sa do roku 1945 a na vlastné oči vidieť, ako prebiehali oslobodzovacie boje. Pre všetky vekové kategórie je tu jedinečná akcia, Rekonštrukcia bojov o Polom 2016, ktorá ponúka ukážky dobového vojenského výstroja a techniky, činností a výcviku vojsk.

Mesto Žilina a obce Stráňavy a Višňové vás pozývajú na Rekonštrukciu bojov o Polom a na  prednášky o bojoch v Malej Fatre.

19.4.2016 o 15,00 sa v Krajskej knižnici v Žiline uskutočnia prednášky o bojoch, výzbroji, vojskách a uniformách, ktoré poskytnú poslucháčom množstvo zaujímavých informácií.

30.4.2016 od  11:00 do 17:00 sa uskutoční ukážka bojov v Stráňavach, nasleduje presun historickej techniky cez obce Stráňavy, Višňové a Rosina až do Žiliny, kde sa uskutoční pochod mestom a prezentácia vojsk na Hlinkovom námestí.

Prečítajte si tiež:
VEĽKÝ PREHĽAD menších festivalov na Slovensku, ktoré nestoja viac ako 20 eur

Pozvánky na podujatia

Prednášky v Krajskej knižnici v Žiline

Knižnica

Rekonštrukcia bojov

2016

Polom 1945 a 2016

https://www.youtube.com/watch?time_continue=85&v=HNcbQShs4C0

Zdroj: youtube.com  zilinskyturistickykraj.sk

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií