fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Duda so Zelenskym hodili za hlavu spory z minulosti, dohodli sa na zjednodušení prechodu cez poľsko-ukrajinskú hranicu

Zelenskyj poznamenal, že teraz sú Ukrajinci a Poliaci ako bratia a sestry.

Máte tip? napíšte nám mailom

22.5.2022 (Webnoviny.sk) – Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj oznámil bilaterálnu dohodu medzi Ukrajinou a Poľskom, ktorý by mala zjednodušiť hraničné prechody medzi oboma krajinami. Informuje o tom web eurointegration.com.ua.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt

Podpora pri vstupe Ukrajiny do EÚ

Zelenskyj poznamenal, že teraz sú Ukrajinci a Poliaci ako bratia a sestry. „Sme príbuzní. A nie sú medzi nami žiadne hranice ani bariéry,“ povedal.

Zároveň sa poďakoval poľskému prezidentovi Andrzejovi Dudovi za spoločnú iniciatívu so slovenským lídrom presvedčiť európskych kolegov, ktorí stále váhajú nad udelením štatútu kandidátskej krajiny pre vstup Ukrajiny do Európskej únie.

Dávno zabudnuté spory

„Poľsko-ukrajinská hranica musí spájať, nie oddeľovať. To musí byť náš veľký cieľ,“ povedal Duda, ktorý vyzval najmä na vytvorenie vysokorýchlostného železničného spojenia medzi Kyjevom a Varšavou.

Zelenskyj tiež vyhlásil, že Rusko, ktoré začalo vojnu, prinútilo Ukrajinu a Poľsko zabudnúť na spory z minulosti. Oznámil tiež návrh zákona o rozšírených príležitostiach pre poľských občanov na Ukrajine ako poďakovanie Poľsku za to, že víta Ukrajincov utekajúcich pred vojnou.

Prečítajte si tiež:
Macron ostro skritizoval Le Penovú za väzby na Rusko. Závisíte na pánovi Putinovi, vyhlásil

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, Štátne hranice, Utečenecká kríza
Zdroj: Webnoviny.sk – Duda so Zelenskym hodili za hlavu spory z minulosti, dohodli sa na zjednodušení prechodu cez poľsko-ukrajinskú hranicu © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií