fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Dúhová profilovka pobláznila ľudí! Máte ju už aj vy ?

Máte tip? napíšte nám mailom

Aj vy ste si všimli, že za posledné obdobie si množstvo používateľov na Facebooku mení svoje profilové fotky na dúhovo?  Väčšina však  ani nevie, prečo.  Patríte k tým, ktorí to tiež nevedia?

Dúhová profilovka

Dôvod dúhových profiloviek na Facebooku je ten, že Najvyšší súd v Amerike rozhodol, že homosexuálne páry môžu uzavrieť manželstvo vo všetkých 50 štátoch, a na oslavu tohto ustanovenia Facebook umožnil  homosexuálom a ich zástancom podporiť ich – zmenou “klasickej” profilovej fotky na dúhovú. Niektorí ľudia začali špekulovať nad tým, či nejde o ďalší zo sociálnych pokusov služby Facebook a či nebudú informácie o zmenách fotiek používateľov použité na komerciu alebo iné marketingové a reklamné účely. Hovorca Facebooku to však nepotvrdil, ale ani nevyvrátil.

dúhová profilovka

Od vyhlásenia Najvyššieho súdu si dúhovú profilovú fotku vytvorilo  neuveriteľných , takmer 30 miliónov ľudí.  Medzi nimi sú aj  známi ľudia zo zahraničia  ako Leonardo DiCaprio, Arnold Schwarzenegger či Mark Zuckerberg, a možno by sa našlo aj zopár známych ľudí zo Slovenska.

Ste aj vy zástancom homosexuálov a chcete to dať najavo?  Využite aj vy možnosť dúhovej profilovky na Facebooku! Jednoducho kliknite na facebook.com/celebratepride  a  zmeňte si profilovú fotku na dúhovú aj vy!

Prečítajte si tiež:
Internet zadarmo dostane viac ako 50 obcí: Je v zozname aj tá vaša?

Autorka článku: Terezia Mičechová

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií