Dúhová profilovka pobláznila ľudí! Máte ju už aj vy ?

Dúhová profilovka pobláznila ľudí! Máte ju už aj vy ?

Aj vy ste si všimli, že za posledné obdobie si množstvo používateľov na Facebooku mení svoje profilové fotky na dúhovo?  Väčšina však  ani nevie, prečo.  Patríte k tým, ktorí to tiež nevedia?


Dúhová profilovka

Dôvod dúhových profiloviek na Facebooku je ten, že Najvyšší súd v Amerike rozhodol, že homosexuálne páry môžu uzavrieť manželstvo vo všetkých 50 štátoch, a na oslavu tohto ustanovenia Facebook umožnil  homosexuálom a ich zástancom podporiť ich – zmenou “klasickej” profilovej fotky na dúhovú. Niektorí ľudia začali špekulovať nad tým, či nejde o ďalší zo sociálnych pokusov služby Facebook a či nebudú informácie o zmenách fotiek používateľov použité na komerciu alebo iné marketingové a reklamné účely. Hovorca Facebooku to však nepotvrdil, ale ani nevyvrátil.

dúhová profilovka

Od vyhlásenia Najvyššieho súdu si dúhovú profilovú fotku vytvorilo  neuveriteľných , takmer 30 miliónov ľudí.  Medzi nimi sú aj  známi ľudia zo zahraničia  ako Leonardo DiCaprio, Arnold Schwarzenegger či Mark Zuckerberg, a možno by sa našlo aj zopár známych ľudí zo Slovenska.

Ste aj vy zástancom homosexuálov a chcete to dať najavo?  Využite aj vy možnosť dúhovej profilovky na Facebooku! Jednoducho kliknite na facebook.com/celebratepride  a  zmeňte si profilovú fotku na dúhovú aj vy!

Autorka článku: Terezia Mičechová

PREČÍTAJTE SI TIEŽ  Pápež František otvorene vyzýva k tolerancii homosexuálov. Toto povedal v súkromnom rozhovore s gayom
Google+ Linkedin