fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Európska komisia chce pozastaviť poskytovanie financií Maďarsku pre porušenie princípov právneho štátu

Predsedníčka EK uviedla, že čoskoro pošlú maďarským úradom list s formálnym upozornením.

Máte tip? napíšte nám mailom

5.4.2022 (Webnoviny.sk) – Európska komisia (EK) začne konanie o pozastavení poskytovania finančných prostriedkov Maďarsku za porušenie princípov právneho štátu. V Európskom parlamente to v utorok oznámila predsedníčka EK Ursula von der Leyenová.

Bude to po prvý raz, čo Európska únia (EÚ) použije mechanizmus podmienenosti poskytnutia finančných prostriedkov z jej rozpočtu dodržiavaním zásad právneho štátu členskými štátmi.

Maďarsko, ktoré je veľkým recipientom eurofondov, v ostatných rokoch čelí rastúcej kritike pre odklon od demokratických princípov prostredníctvom nadmernej kontroly nad súdnictvom, potláčania slobody médií a odopierania práv LGBT ľuďom.

Von der Leyenová uviedla, že jej tím nepresvedčili odpovede Maďarska na otázky súvisiace s právnym štátom.

„Naším záverom je, že musíme prejsť na ďalší krok,“ povedala predsedníčka EK s tým, že čoskoro pošlú maďarským úradom list s formálnym upozornením.

Viac k témam: Eurofondy, Právny štát
Zdroj: Webnoviny.sk – Európska komisia chce pozastaviť poskytovanie financií Maďarsku pre porušenie princípov právneho štátu © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií