Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Exhumácia tiel z pohrebiska v Iziume sa tak skoro neskončí, ľudia hlásia nezvestných príbuzných

Ukrajinské ministerstvo obrany uviedlo, že v meste našli najmenej 440 neoznačených hrobov.

18.9.2022 (Webnoviny.sk) – Exhumácia tiel z masového pohrebiska v oslobodenom východoukrajinskom meste Izium bude pokračovať ďalšie dva týždne. Vo videu, ktoré v nedeľu zverejnila parlamentná televízia, to povedal tamojší starosta Valerij Marčenko.

V Iziume podľa jeho slov nenašli žiadne ďalšie hroby, no „sú informácie, že existujú, pátranie pokračuje“. Informuje o tom televízia CNN.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt

Ukrajinské ministerstvo obrany uviedlo, že v meste našli najmenej 440 neoznačených hrobov. Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj v piatok povedal, že niektoré telá, ktoré tam našli, mali stopy po mučení, pričom obivnil Rusko z „krutosti a terorizmu“.

„Veľa ľudí, ktorí odišli z mesta, teraz hlási nezvestných príbuzných. K dnešnému dňu (18. september pozn. redakcie) má Izium 11-tisíc až 15-tisíc obyvateľov. Ľudia sa do mesta začínajú vracať. Myslím, že o mesiac tam bude až 30-tisíc obyvateľov. Nie všetci sa vrátia, pretože veľa domov bolo zničených. V súčasnosti v meste nie je elektrina ani plyn. Elektrina bude poskytnutá najskôr o dva týždne. Obnovenie dodávky plynu v bytových domoch je problém, pretože boli ovplyvnené plynové siete. Dodávku plynu sa nám pravdepodobne podarí obnoviť len v súkromných domoch,“ opísal situáciu v meste Marčenko.

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk – Exhumácia tiel z pohrebiska v Iziume sa tak skoro neskončí, ľudia hlásia nezvestných príbuzných © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií