fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Expolicajt „Baki“ sa v pondelok postaví pred súd, piťovcom mal vynášať informácie z vyšetrovania

Branislav Bakoš je obžalovaný pre zneužívanie právomoci verejného činiteľa, prijímanie úplatku ako aj ohrozenie dôvernej skutočnosti a vyhradenej skutočnosti.

Máte tip? napíšte nám mailom

3.9.2022 (Webnoviny.sk) – Na pracovisku Špecializovaného trestného súdu v Banskej Bystrici by sa v pondelok (5. septembra) mal začať súdny proces s bývalým policajtom Branislavom Bakoš.

Donášal piťovcom

Ten je obžalovaný pre zneužívanie právomoci verejného činiteľa, prijímanie úplatku, ako aj ohrozenie dôvernej skutočnosti a vyhradenej skutočnosti.

Bývalý zástupca riaditeľa Jednotky operatívneho nasadenia Národnej kriminálnej agentúry prezývaný „Baki” podľa medializovaných informácií vynášal informácie z polície zločineckej skupine piťovci.

Zmaril niekoľko policajných razií

Konkrétne podľa portálu Aktuality.sk vyzradil mafiánskej skupine policajnú akciu na vydieračov aj protidrogový zásah. Odmenou pre neho malo byť pár stoviek eur. Pojednávania v tejto veci sú vytýčené aj na 6. a 16. septembra.

Zároveň je Branislav Bakoš stíhaný aj pre spoluprácu so skupinou takáčovcov, z ktorej ho obvinili ho ešte v roku 2017 v rámci policajnej akcie Aladin.

Viac k témam: Piťovci, Súdy, Zneužitie právomoci verejného činiteľa
Zdroj: Webnoviny.sk – Expolicajt „Baki“ sa v pondelok postaví pred súd, piťovcom mal vynášať informácie z vyšetrovania © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií