fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

11 faktov o filme Zrodila sa hviezda, ktoré ste nevedeli

Aký bol režisérsky debut Bradleyho Coopera? Čo si myslí Barbra Streisand o najnovšom filme?

Máte tip? napíšte nám mailom

Prinášame vám zaujímavé informácie priamo z nakrúcania filmu Zrodila sa hviezda, zaujímavosti, ktoré by mal vedieť každý priaznivec tejto romantickej drámy.

Fakty o filme Zrodila sa hviezda

1. Projekt dlho chátral

Nakrúcanie filmu bolo pôvodne naplánované na rok 2011. V hlavných úlohách sa mal predstaviť Clint Eastwood, ktorý mal snímku aj režírovať a jeho filmovou polovičkou sa mala stať známa spevácka diva Beyoncé. Film ale vývojovo chátral, a preto sme sa ho nedočkali už skôr.

2. V snímke mohol hrať Leonardo DiCaprio

Herci, ktorí mali byť obsadení na hlavnú úlohu pred tým, ako sa jej ujal Bradley Cooper: Leonardo DiCaprio, Christian Ball či Will Smith.

3. Lady Gaga bola obsadená až neskôr

V marci roku 2016 Cooper podpísal zmluvu o nakrúcaní snímky. Zároveň sa aj vrhol do režisérskych vôd. Lagy Gaga sa k obsadeniu pridala až v auguste 2016.

Jackson Maine (Bradley Cooper) a mladá Ally (Lady Gaga). Zdroj: Warner Bros

4. Byť autentický

Bradley Cooper sa tak ponoril do svojej hlavnej úlohy Jacksona, až vytvoril vlastný svet uprostred nakrúcania, ktorý musel byť tak autentický, ako samotná Lady Gaga.

„Svet sa s ňou musel zhodovať. Pretože ak ten svet nie je autentický a vy tu máte autentického človeka, tento nesúlad dokáže zničiť celý film. Vtedy som si uvedomil, že nemôžem len hrať toho chlapíka, ja sa musím tým chlapíkom naozaj stať. Vtedy ten film bude vyzerať ako skutočnosť,“  hovorí americký herec.

5. Navštevoval hlasového poradcu

Cooper nechcel, aby Jackson znel až príliš country. Nechcel ho škatuľkovať tým, že mu priradí nejaký hudobný žáner. Sám chcel len jednu vec – aby bol Jackson „typický, ale zároveň nezmazateľný chlapík“ a tento chlapík nesmel znieť ako Bradley Cooper. Práve kvôli tejto výzve navštevoval hlasového poradcu, až sa mu napokon podarilo to, že jeho hlas znel o oktávu nižšie.

Prečítajte si tiež:
Cirque du Soleil sa s predstavením Corteo vydali na dobrodružstvo naprieč Európou

6. Nahrávané naživo

Každá hudobná scéna vo filme, bola nahrávaná naživo. Zábery z koncertov pochádzali z festivalov ako Glastonbury, Stagecoach a New Orleans Jazz and Heritage Festival.

Zdroj: Warner Bros

Ak ste pravý filmový nadšenec, určite vám nie je cudzia informácia, že najnovšia verzia je zároveň už štvrtým remakom.

Ako sa predošlé tri filmy odlišujú od toho najnovšieho?

1937

Každá verzia filmu sa odvoláva na problémy doby, v ktorej sa snímka nakrúcala. Film z 30. rokov sa zameriava skôr na spoločnosť, ako na jednotlivé hlavné postavy. Janet Gaynor získala za vyššie uvedenú snímku prvého Oscara za ženskú hlavnú úlohu.

1954

V snímke, ktorá sa nakrúcala v 50. rokoch sa v hlavnej úlohe predstavila Judy Garland, pre ktorú bol film zároveň aj návratom na filmové plátna. Okrem malej odchýlky v scenári, v podobe milostného trojuholníka, sa tvorcovia držali základnej predlohy, ktorá je v každom filme veľmi podobná. Judy Oscara za hlavnú úlohu nezískala, no napriek tomu bola doteraz táto verzia filmu označovaná za tú najúspešnejšiu.

Prečítajte si tiež:
Hajao Mijazaki: režisér s najbujnejšou fantáziou. V čom spočíva jeho jedinečnosť?

1976

Film v hlavnej úlohe s populárnou Barbrou Streisand je orientovaný na rockový Hollywood. Snímka je oproti svojim dvom predchodcom viac energická a taktiež hlavná hrdinka je viac feministicky založená. Barbra získala za úlohu Ester Oscara za najlepšiu filmovú pieseň a snímka samotná ďalších šesť Zlatých glóbusov.

2018

Hlavných predstaviteľov netreba veľmi predstavovať, keďže sú nimi známy herec Bradley Cooper a fenomenálna speváčka, ktorú všetci poznajú pod umeleckým menom, Lady Gaga.

Aký má názor samotná Barbra Streisand na najnovšiu verziu? 

Piesne sú odlišné. Začína to ale koncertom, presne ako moja staršia verzia filmu. On príde do klubu, objaví ju tam. Do najnovšej snímky však pridali aj nové veci, a to sa mi nesmierne páči.

Máte tip? napíšte nám mailom
Zdroj Refinery 29 Taste Of Country
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií