fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Fatálna chyba: Lekári na operačnom stole podpálili ženu

Máte tip? napíšte nám mailom

Fatálna chyba zdravotníckeho personálu. Ženu trpiacu rakovinou zrejme podpálil personál priamo na operačnom stole. 

Byť lekárom nie je obyčajná práca, ale poslanie. Kým sa z vás však stane dobrý odborník, stojí to veľa rokov učenia a praxe. Kým niektorí pomáhajú pacientom pri úrazoch, zlomeninách, alebo po ťažkých haváriách, oveľa horšiu úlohu majú tí, ktorí liečia ľudí z rakoviny či iných nevyliečiteľných chorôb.  

Fatálna chyba

Bizarný prípad s tragickým koncom sa stal v nemocnici Floreasca, ktorá sa nachádza v rumunskej metropole Bukurešť. Tragédia sa stala ešte 22. decembra, no detaily vyplávali na povrch, až keď sa o prípad začali zaujímať aj médiá. 

Žena trpela rakovinou pankreasu, kvôli ktorej sa ocitla na operačnom stole. Rumunské médiá informovali o tom, že zdravotnícky personál, ktorý asistoval počas operácie, zrejme zlyhal. Najskôr lekári potreli časť tela pacientky dezinfekčným roztokom na báze alkoholu. Okamžite na to použili elektrický skalpel, ktorý po kontakte s alkoholom spôsobil vznietenie pacientky. Žena utrpela ťažké popáleniny na 40 percentách povrchu tela a začiatkom týždňa zraneniam podľahla.   

Prečítajte si tiež:
Udržateľná ekologická móda – to je slow fashion

Fatálna chyba lekárov podľa všetkého zapríčinila smrť 66-ročnej ženy. Rodinní príslušníci nebohej sa sťažujú, že lekári ich doteraz vôbec neinformovali o tom, ako a čo sa stalo a všetky informácie o svojej príbuznej sa dozvedajú len z médií.

Fatálna chyba
Žena podľahla zraneniam. Zdroj: sme.sk

Žena podľahla zraneniam, ktoré jej spôsobilo popálenie

Rumunskí lekári údajne oznámili rodine, že žena zomrela. Dôvodom smrti na operačnom lôžku vraj bola bližšie nešpecifikovaná nehoda. Tragédia však prilákala nielen médiá, ale aj politikov. Do prípadu sa v pondelok vložil aj minister zdravotníctva Victor Costache, ktorý prisľúbil, že sa všetko dôsledne vyšetrí.

„Chirurgovia by mali vedieť, že je zakázané používať dezinfekciu na báze alkoholu počas chirurgických úkonov vykonávaných elektrickým skalpelom,” netajil svoje rozhorčenie ani rumunský vicepremiér, Horatiu Moldovan.

Zdroj: ta3.com 

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií