fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

V Bebjakovom najnovšom filme Správa si zahrá herec hollywoodskeho formátu

Máte tip? napíšte nám mailom

Petrovi Bebjakovi v posledných rokoch ide karta. Po divácky mimoriadne úspešnej Čiare a ešte úspešnejšej Trhline aktuálne nakrúca film o hrôzach páchaných v Osvienčime.

Vytiahol tromf z rukáva, keď oznámil, že v Správe si zahrá aj úspešný škótsky herec John Hannah. Ten nám je známy vďaka filmom ako Štyri svadby a jeden pohreb či trilógii Múmia. Jeden z najnovších filmov, kde sa taktiež mihol, je Manžel na skúšku z minulého roka. Takisto ho neobchádzajú ani roly v televíznych seriáloch, pričom medzi najznámejšie patria Spartakus a Agenti S.H.I.E.L.D.

https://www.instagram.com/p/BwJhpeRgKTb/

Predstaví sa v úlohe Warrena

Peter Bebjak so svojím tímom z D.N.A. Production vychádza pri Správe predovšetkým z autobiografického románu Alfréda Wetzlera Čo Dante nevidel. Postavu Warrena v nej autor opísal nasledovne: „Na tretí večer konečne prišiel aj pán Warren, spojka medzinárodného Červeného kríža. Srdečne sa zvítal s Karolom a Valérom, tak toto sú teda tí dvaja, pozrel na právnika, čo vás obrali o pokojný spánok. Pán Warren je vysoký, na prvý pohľad sympatický človek. Karol a Valér vyrozumeli, že pán Warren sa zúčastnil na mnohých rokovaniach, ktoré zmiernili utrpenie tisícov ľudí. Že Medzinárodný Červený kríž považuje za armádu, ktorá bez zbraní krok za krokom vedie bojujúce strany, vlastne Nemcov, aby aspoň zhruba dodržiavali pravidlá tejto krutej hry,“ uvádza sa v tlačovej správe.

Prečítajte si tiež:
Šaman Jago uniesol 13-ročné dievča, po 15 rokoch ženu našli a oslobodili

Wetzlerovi (vo filme Freddy, ktorého si zahrá Noël Czuczor) sa spolu s Rudolfom Vrbom (Valér, vo filme Peter Ondrejička) podarilo úspešne utiecť z Osvienčimu a výpoveď o živote v koncentračnom tábore spísali v tzv. Vrbovej a Wetzlerovej správe

Prečo Hannah prijal túto ponuku?

„Keď sa vám dostane do rúk takýto skvelý scenár, uvedomíte si, čo máme spoločné s tými, ktorí tu boli pred nami a ktorých sila a odvaha sú pre nás aj dnes obrovskou inšpiráciou. O to viac, že v Európe, ktorá zažíva najdlhšie obdobie mieru a spolupráce v dejinách, sa opäť dvíha vlna nenávisti, rozdeľovania a strachu. Toto dielo je skutočne dôležité a som hrdý, že môžem prísť do Prahy a dať zo seba to najlepšie, aby som prispel k rozpovedaniu tohto príbehu,“ povedal herec.

Správa príde do kín v roku 2020.

Zdroj titulnej foto: famousfix.com/Starz Entertainment, instagram.com/spravafilm

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií