fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

V budove Európskej komisie našli podozrivý biely prášok

Látku poslali na analýzu do vojenského laboratória.

Máte tip? napíšte nám mailom

30.9.2022 (Webnoviny.sk) – Pohotovostní pracovníci v piatok zasahovali v sídle Európskej komisie v Bruseli po tom, čo tam našli obálku s podozrivým bielym práškom. Hovorca bruselských hasičov Walter Derieuw pre agentúru AP povedal, že s látkou sa dostala do kontaktu len jedna osoba a prášok poslali na analýzu do vojenského laboratória. Daná osoba, ktorú neidentifikovali, nevykazovala žiadne negatívne príznaky a po tom, ako sa v budove komisie osprchovala, jej dovolili odísť domov.

Bruselská polícia potvrdila zásah v budove Berlaymont po tom, ako tam našli podozrivý balíček, ale odmietla poskytnúť podrobnosti.

Obálku našli na 13. poschodí budovy, kde je kancelária predsedníčky eurokomisie Ursuly von der Leyenovej. Jej hovorca Eric Mamer povedal, že nález si vyžiadal evakuáciu celého poschodia, ale všetci sú v poriadku.

Viac k témam: Biely prášok
Zdroj: Webnoviny.sk – V budove Európskej komisie našli podozrivý biely prášok © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií