fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Rusi opäť varovali Ukrajinu pred prípadnou snahou o prinavrátenie anektovaných území, takýto odkaz poslali do Kyjeva

Hovorca Dmitrij Peskov v piatok novinárom povedal, že Doneckú a Luhanskú oblasť pripoja k Rusku celé, o Zaporožskej a Chersonskej oblasti sa nevyjadril.

Máte tip? napíšte nám mailom

30.9.2022 (Webnoviny.sk) – Hovorca Kremľa Dmitrij Peskov varoval, že akýkoľvek ukrajinský útok na okupované regióny, ktoré Rusko plánuje pripojiť k sebe, budú vnímať ako agresívny čin voči suverénnemu územiu krajiny.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Ruský prezident Vladimir Putin sa chystá podpísať pakty, ktorými na piatkovej ceremónii v Moskve Doneckú, Luhanskú, Chersonskú a Zaporožskú oblasť vyhlásia za súčasť Ruska. Anexia sa uskutoční po pseudoreferendách, ktoré zorganizoval Kremeľ a Ukrajina so Západom ich odsúdili ako podvod.

Peskov v piatok novinárom povedal, že Doneckú a Luhanskú oblasť pripoja k Rusku celé. Poznamenal pritom, že Rusko „oslobodí“ časti Doneckej oblasti, ktoré sú pod ukrajinskou kontrolou. O tom, či aj Zaporožskú a Chersonskú oblasť pripoja k Rusku celé alebo len ich okupované časti, nehovoril.

Kremeľský hovorca tiež nekomentoval možné použitie jadrových zbraní zo strany Ruska a povedal len, že západné vyjadrenia o tom sú „nezodpovedné“.

Viac k témam: Anexia, Jadrové zbrane, pseudoreferendum, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk – Rusi opäť varovali Ukrajinu pred prípadnou snahou o prinavrátenie anektovaných území, takýto odkaz poslali do Kyjeva © SITA Všetky práva vyhradené.

Prečítajte si tiež:
Zástupca šéfa NATO blahoželá k výhre Ukrajiny v Eurovízii, Putin dostal jasný odkaz
Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií