fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Ruská anexia štyroch ukrajinských oblastí je nelegálna a nelegitímna, vyhlásil generálny tajomník NATO

Vojna na Ukrajine je podľa šéfa NATO v „kľúčovom momente“ a rozhodnutie ruského prezidenta Vladimira Putina anektovať viac územia predstavuje „najvážnejšiu eskaláciu“ od jej začiatku.

Máte tip? napíšte nám mailom

30.9.2022 (Webnoviny.sk) – Generálny tajomník Organizácie Severoatlantickej zmluvy (NATO) Jens Stoltenberg odmietol ruskú anexiu štyroch ukrajinských oblastí ako „nelegálnu a nelegitímnu“. Počas tlačového brífingu novinárom povedal, že je to „najväčší pokus o anexiu európskeho územia od druhej svetovej vojny“ a pseudoreferendá, ktoré sa na okupovaných územiach Ukrajiny uskutočnili, „boli skonštruované v Moskve a uvalené na Ukrajinu v úplnom rozpore s medzinárodným právom.

Vojna na Ukrajine je podľa Stoltenberga v „kľúčovom momente“ a rozhodnutie ruského prezidenta Vladimira Putina anektovať viac územia predstavuje „najvážnejšiu eskaláciu“ od jej začiatku.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Na otázku, či by sa ukrajinské sily mali zdržať útokov na anektovanú Doneckú, Luhanskú, Chersonskú a Zaporižžskú oblasť, šéf NATO odpovedal, že sa „môžu brániť, môžu tiež pokračovať v oslobodzovaní územia“. Ústup by podľa neho znamenal „prijatie jadrového vydierania“.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: Anexia, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk – Ruská anexia štyroch ukrajinských oblastí je nelegálna a nelegitímna, vyhlásil generálny tajomník NATO © SITA Všetky práva vyhradené.

Prečítajte si tiež:
Ruská armáda opäť zaútočila a bombardovala Kyjev, ukrajinské protiútoky v Sjevjerodonecku zrejme otupujú Putinov postup
Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií