fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Prezident Zelenskyj oznámil, že Ukrajina žiada o urýchlené členstvo v NATO

Volodymyr Zelenskyj ohlásil žiadosť do NATO po tom, čo Vladimir Putin podpísal dokumenty o anexii štyroch ukrajinských oblastí.

Máte tip? napíšte nám mailom

30.9.2022 (Webnoviny.sk) – Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj v piatok oznámil, že podávajú žiadosť o urýchlené prijatie do Organizácie Severoatlantickej zmluvy (NATO). Žiadosť podpísal s predsedom parlamentu Ruslanom Štefančukom a premiérom Denysom Šmyhaľom. Informuje o tom spravodajský portál CNN.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Ukrajina podľa neho „de facto” dokončila cestu do NATO. „Dnes Ukrajina žiada, aby to bolo de iure. V rámci postupu, ktorý je v súlade s naším významom pre ochranu celej našej komunity, v rámci zrýchleného konania,” povedal v prednahratom videu. Zároveň dodal, že chápe, že prijatie do aliancie si vyžaduje súhlas všetkých členov.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Zelenskyj ohlásil žiadosť do NATO po tom, čo ruský prezident Vladimir Putin podpísal dokumenty o anexii štyroch ukrajinských oblastí. Anexiu ukrajinský prezident nazval fraškou a zaviazal sa, že celé územie Ukrajiny oslobodia spod ruskej kontroly.

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, Ruský prezident, Ukrajinský prezident, Vstup Ukrajiny do NATO
Zdroj: Webnoviny.sk – Prezident Zelenskyj oznámil, že Ukrajina žiada o urýchlené členstvo v NATO © SITA Všetky práva vyhradené.

Prečítajte si tiež:
Aké bude smerovanie Ruska po páde Putina? Na kongrese v Poľsku sa stretnú protikremeľskí predstavitelia
Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií