fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Pre ruskú anexiu ukrajinských regiónov uvalila Amerika sankcie na viac ako tisíc ľudí a firiem

Nové finančné sankcie podľa prezidenta Joea Bidena spôsobia náklady ľuďom a spoločnostiam, ktoré podporujú nezákonnú zmenu štatútu ukrajinského úzamia.

Máte tip? napíšte nám mailom

30.9.2022 (Webnoviny.sk) – Spojené štáty v piatok uvalili sankcie na viac ako tisíc ľudí a firiem spojených s ruskou inváziou na Ukrajinu. Stalo sa tak po tom, čo ruský prezident Vladimir Putin podpísal dokumenty o anexii štyroch ukrajinských oblastí. Medzi sankcionovanými sú napríklad guvernér ruskej centrálnej banky a rodiny členov ruskej bezpečnostnej rady.

Americké ministerstvo financií na sankčný zoznam zaradilo stovky členov ruského zákonodarného zboru, vedúcich predstaviteľov finančnej a vojenskej infraštruktúry krajiny a dodávateľov. Ministerstvo obchodu pridalo 57 spoločností na svoj zoznam porušovateľov exportných kontrol a ministerstvo zahraničia zase uvalilo na viac ako 900 ľudí vízové obmedzenia.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Americký prezident Joe Biden na Putinove kroky reagoval s tým, že „tieto činy nemajú žiadnu legitimitu“. Nové finančné sankcie podľa neho spôsobia náklady ľuďom a spoločnostiam v Rusku aj mimo neho, „ktoré poskytujú politickú alebo ekonomickú podporu nezákonným pokusom o zmenu štatútu ukrajinského územia“. „Teším sa na podpísanie legislatívy Kongresu, ktorá poskytne ďalších 12 miliárd dolárov na podporu Ukrajiny, dodal.

Prečítajte si tiež:
Británia vyčlenila pre Ukrajinu ďalší balík pomoci, je určený na vyšetrovanie vojnových zločinov páchaných ruskou armádou

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: Anexia, rusko-ukrajinský konflikt, Sankcie proti Rusku
Zdroj: Webnoviny.sk – Pre ruskú anexiu ukrajinských regiónov uvalila Amerika sankcie na viac ako tisíc ľudí a firiem © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií