fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Generálmajor Kovács odchádza po 37 rokoch do výslužby, prezidentka Čaputová sa mu poďakovala za skvelú službu pre Slovensko

Kovács svoju vojenskú kariéru zavŕšil vo funkcii zástupcu náčelníka Generálneho štábu Ozbrojených síl SR.

Máte tip? napíšte nám mailom

3.5.2022 (Webnoviny.sk) – Prezidentka Zuzana Čaputová sa v utorok oficiálne rozlúčila s generálmajorom Štefanom Kovácsom, ktorý odchádza po 37 rokoch vojenskej kariéry do výslužby.

Skúsený profesionál odchádza do dôchodku

Hlava štátu sa generálmajorovi poďakovala za jeho pôsobenie a doplnila, že do výslužby môže odísť s pocitom spokojnosti a dobre vykonanej práce.

„Osobne ma neteší, že naše ozbrojené sily opúšťa tak skúsený a pracovitý profesionál. Na druhej strane však verím, že bohatá a úspešná dráha profesionálneho vojaka bude inšpirovať ďalších Vašich kolegov a nasledovníkov,“ povedala v príhovore.

Zastrešoval množstvo významných operácií

Čaputová doplnila, že generálmajor Kovács svojimi vysokými kvalitami a ľudským prístupom odviedol skvelú službu pre Slovensko a pre bezpečnosť jeho občanov.

Kovács svoju vojenskú kariéru zavŕšil vo funkcii zástupcu náčelníka Generálneho štábu Ozbrojených síl SR (OS SR). Predtým sa podieľal aj na velení viacerých významných operácií, napríklad pri evakuácii z Afganistanu či pri pomoci OS SR počas pandémie koronavírusu.

Viac k témam: Dôchodok, Kariéra
Zdroj: Webnoviny.sk – Generálmajor Kovács odchádza po 37 rokoch do výslužby, prezidentka Čaputová sa mu poďakovala za skvelú službu pre Slovensko © SITA Všetky práva vyhradené.

Prečítajte si tiež:
Vstup Slovenska do Únie bol podľa Hegera civilizačný pokrok, podľa premiéra máme byť svetlom na majáku pre Ukrajinu
Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií