fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Greta Thunberg sa vracia do Európy opäť loďou, tentokrát však vsadila na komfort

Máte tip? napíšte nám mailom

Mladá švédska aktivistka Greta Thunberg strávila teraz v Amerike nejaký čas. Rečnila na konferencii o klimatických zmenách pred najvyššími vládnymi predstaviteľmi, pričom sa jej prejav stal známym po celom svete. Niektorí ho za jeho emočnosť otro kritizujú, iným sú slová a rozhoršenie mladej dievčiny sympatické. Teraz sa rozhodla vrátiť naspäť do Európy. 

Do Ameriky Greta priplávala jachtou, tentokrát sa rozhodla pre katamarán La Vagabonde, ktorý je narozdiel od prechádzajúcej lode vybavený toaletou. Greta tiež trvala na tom, aby zanechával nulovú uhlíkovú stopu a bol vybavený solárnymi panelmi a hydrogenerátormi na výrobu elektrickej energie. 

„Na svete je nespočetné množstvo ľudí, ktorí nemajú prístup k toalete. Nie je to až také dôležité. Ale je to príjemné.“ dodala Greta k zvýšenému komfortu svojej spiatočnej plavby.

Ak ste si však mysleli, že sa vracia späť do Švédska, ste na omyle. 16-ročná Greta má v pláne dostaviť sa 2. – 13. decembra do Madridu, kde sa bude konať 25. Konferencia OSN o klimatickej zmene (COP 25). Či to stihne je však otázne, nakoľko plavba môže trvať dva týždne až mesiac. Všetko to závisí od poveternostných podmienok.

Prečítajte si tiež:
Takto to vyzerá, keď sa jazvy zmenia na umelecké dielo od talentovaného tatéra

Prečo práve katamarán?

Pre celkom jednoduchú vec. Lietadlo vypúšťa do ovzdušia emisie a to Greta nebola ochotná rešpektovať. Preto si zvolila ekologicky čo najprijateľnejší variant cestovania.

Nedávno sa stretla i s Leonardom DiCapriom

„V ľudskej histórii existuje len málo prípadov, kedy sa hlasy zosilňujú v takých kľúčových momentoch a takým transformačným spôsobom – Greta Thunberg sa však stala líderkou našej doby. História nás bude súdiť za to, čo dnes robíme, aby sme zaručili, že budúce generácie si budú môcť vychutnať tú istú obývateľnú planétu, ktorú tak jasne považujeme za samozrejmosť. Dúfam, že posolstvo Grety je budíčkom pre svetových vodcov všade, kde už nie je čas na nečinnosť. Vďaka Grete a všetkým mladým aktivistom som optimistický v tom, čo prinesie budúcnosť. Bolo mi cťou tráviť čas s Gretou. Navzájom sme sa zaviazali podporovať sa v nádeji, že pre našu planétu zabezpečíme lepšiu budúcnosť,” napísal Leonardo na sociálne siete.

Zveřejnil(a) Leonardo DiCaprio dne Pátek 1. listopadu 2019

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií