fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Greta Thunberg a Halloween: Nepotrebujem masku, odporovateľov klimatickej zmeny straším aj bez nej

Máte tip? napíšte nám mailom

Greta Thunberg zverejnila na Facebooku príspevok o Halloweene. Odpovedali jej tisícky fanúšikov. 

Práve v týchto dňoch si spomíname na všetkých zosnulých, ktorým chodíme zapaľovať sviečky na hroby. V Amerike je zase populárny Halloween, ktorý je spájaný najmä s prezliekaním sa do rôznych kostýmov. Momentálne sa v Amerike nachádza aj mladá švédska aktivistka, ktorá bojuje za zvýšenie aktivizmu proti klimatickým zmenám. Aj napriek tomu, že vo Švédsku Halloween neexistuje, aktivistka sa rozhodla, že sa prispôsobí zvykom Američanov. 

Greta Thunberg sa do povedomia verejnosti dostala ako mladá aktivistka. Je známa svojím študentským štrajkom pred švédskym parlamentom za zvýšenie aktivizmu proti klimatickým zmenám. Len nedávno sa na pôde OSN vyjadrila, že vysokopostavení politici nerobia dostatok opatrení na záchranu planéty. 

Greta Thunberg a Halloween

Mladá aktivistka zdieľala na sociálnej sieti svoju fotografiu s naozaj vtipným popisom. Napísala, že dokáže strašiť ľudí aj bez toho, aby sa prezliekla do nejakého kostýmu. 

“Tak, dnes je Halloween. Doma ho síce neoslavujem, ale myslím, že by som to mohla skúsiť. A ak príde na strašenie odporovateľov klimatickej zmeny, nebudem potrebovať ani kostým,” napísala pod svoju fotografiu Greta Thunberg.   

So today is Halloween. I don’t celebrate it back home, but I thought I might give it a try.And apparently when it comes…

Zveřejnil(a) Greta Thunberg dne Čtvrtek 31. října 2019

Prezliekli sa za Gretu

Ozvalo sa jej množstvo fanúšikov, ktorí okrem komentárov pripojili aj fotografiu. Aj napriek tomu, že sa Greta Thunberg rozhodla, že počas Halloweena nebude mať v Amerike kostým, fanúšikovia, ktorí sa nachádzali za veľkou mlákou sa prezliekli sa mladú aktivistku.

Prečítajte si tiež:
Dubaj stavia masívny solárny park, stáť bude miliardy

Ak by ste si mysleli, že na fotografiách uvidíte len mladé dievčatá v jej veku, boli by ste na omyle. Za Gretu Thunberg sa na Halloween prezliekli aj muži. Jej základné črty sú vrkoče, žltá bunda a tabuľa so švédskym názvom a tak sa za mladú študentku mohol prezliecť naozaj každý.

Greta Thunberg
Za mladú aktivistku sa prezliekol aj muž. Zdroj: Facebook

https://www.instagram.com/p/B4VXaeQilfU/

Čo si myslíte o mladej aktivistke? Je podľa vás dôležité hovoriť o klimatických zmenách tak, ako to robí 16-ročné dievča? Dajte nám vedieť v komentári váš názor.

Zdroj: Instagram

 

 

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií