fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Guterres na žiadosť Ukrajiny a Ruska vymenuje vyšetrovaciu komisiu, preskúma útok na väznicu v Olenivke (foto)

Rusko tvrdí, že ukrajinská armáda použila americké raketomety na útoku na väznicu.

Máte tip? napíšte nám mailom

4.8.2022 (Webnoviny.sk) – Generálny tajomník Organizácie Spojených národov (OSN) na žiadosť Ukrajiny a Ruska menuje vyšetrovaciu misiu, aby preskúmala útok na väznicu v obci Olenivka na Ruskom kontrolovanom území Doneckej oblasti.

António Guterres povedal, že podmienky misie na Ukrajinu sa v súčasnosti pripravujú a budú zaslané Kyjevu a Moskve na schválenie, pričom tiež poznamenal, že dúfa, že bojujúce krajiny uľahčia misii prístup a poskytnú údaje potrebné na „objasnenie pravdy o tom, čo sa stalo“. Zároveň uviedol, že OSN hľadá „kompetentných, nezávislých ľudí“, ktorí by sa na misii zúčastnili.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Rusko tvrdí, že ukrajinská armáda použila americké raketomety na útoku na väznicu. Separatistickí a ruskí predstavitelia tvrdia, že útok si vyžiadal 53 mŕtvych ukrajinských vojnových zajatcov a 75 zranených. Ukrajinská armáda raketový alebo delostrelecký útok na Olenivku popiera.

Jej rozviedka v stredu vo vyhlásení uviedla, že má dôkazy o tom, že separatisti spolupracovali s ruskou bezpečnostnou službou FSB a žoldnierskou Vagnerovou skupinou, aby podmínovali budovu a potom použili horľavinu, ktorá viedla k rýchlemu rozšíreniu požiaru. Tvrdenia oboch strán je zatiaľ nemožné overiť.

Prečítajte si tiež:
Rusi môžu použiť fosforové bomby aj v Mariupole, boj o mesto sa zintenzívňuje

Viac k témam: Olenivka, rusko-ukrajinský konflikt, útok na väznicu
Zdroj: Webnoviny.sk – Guterres na žiadosť Ukrajiny a Ruska vymenuje vyšetrovaciu komisiu, preskúma útok na väznicu v Olenivke (foto) © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií