fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Halák potvrdil, že dostal kompromitujúce video Drličku ako prvý, vraj však z jeho strany nešlo o osobnú zášť

Riaditeľa SND Mateja Drličku potopili vlastné vyjadrenia v Budapešti.

Máte tip? napíšte nám mailom

3.11.2022 (Webnoviny.sk) – Poslanec Národnej rady SR (NR SR) a podpredseda poslaneckého klubu hnutia OĽaNO Róbert Halák v diskusnej relácii Karty na stôl týždenníka Plus 7 dní potvrdil, že bol prvý, kto dostal video s vystúpením bývalého generálneho riaditeľa Slovenského národného divadla (SND) Mateja Drličku v Budapešti. Doplnil, že bol v tom čase s kolegami z výboru pre kultúru a médiá a spoločne si ho pozreli.

Halák tvrdí, že jeho sa vyjadrenie o politikoch nedotklo, hoci mnohých iných to zasiahlo. Drličkove slová sú však podľa neho za čiarou. Za najproblematickejšie poslanec nepovažuje ani tak Drličkovo vyjadrenie o politikoch, ale jeho slová o národných umelcoch. Drlička sa vraj o nich vyjadril tak, že si myslia, že sa okolo nich krúti celý svet a podľa Haláka dodal, že ak by dostal päť miliónov, nechal by si ich.

Peniaze pre divadlo

Halák tvrdí, že komunikoval so šéfom rezortu financií o prostriedkoch pre SND, pretože počas rozhovoru s Drličkom o dofinancovaní SND dostal signál, že ak Drlička dostane prostriedky, dokáže udržať inštitúciu v takom stave, v akom je.

Prečítajte si tiež:
Až polovica Slovákov nepovažuje za dôležité upozorniť starších blízkych na finančné podvody

Poslanec dodal, že SND prostriedky dostalo. Generálny riaditeľ SND mu vraj povedal, že ak divadlo peniaze nedostane, tak opustí svoju riaditeľskú pozíciu a odíde aj so svojím tímom.

Nešlo o osobnú zášť

Halák poprel, že by z jeho strany išlo o osobnú zášť voči Drličkovi. Tvrdí, že sa usiloval pomôcť ako sólistom opery, tak aj SND ako takému. Pripustil, že sa s dotknutými spevákmi priatelí, no dodal, že sa priatelí aj s Drličkom a keby potreboval pomoc s výborom, pomohol by mu.

Haláka mrzí, že situácia zašla tak ďaleko a v SND sa opäť zmení riaditeľ. Myslí si, že sa tomu dalo predísť lepšou komunikáciou zo strany vedenia SND s dotknutými spevákmi, ale napríklad aj s výborom. Výbor sa podľa neho len pýtal, na čo má právo.

Poslanec považuje kontrolu ministerstiev a ich inštitúcií za hlavnú úlohu parlamentných výborov a zaoberať sa podnetmi je v ich kompetencii. Dodal, že Výbor NR SR pre kultúru a médiá sa zaoberal mnohými podnetmi a Drlička podľa neho nebol ani prvý, ani posledný, kto riešil záležitosti s parlamentným výborom.

Prečítajte si tiež:
Z vraždy 45-ročnej ženy obvinili mladého recidivistu, len pred pár mesiacmi bol prepustený na slobodu

Viac k témam: Odvolanie z funkcie, riaditeľ SND
Zdroj: Webnoviny.sk – Halák potvrdil, že dostal kompromitujúce video Drličku ako prvý, vraj však z jeho strany nešlo o osobnú zášť © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií