fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Halloweenske tekvice zoženiete priamo v Auparku

Spoločné chvíle s rodinou strávené pri vyrezávaní tekvíc, vyrábaní strašidelných masiek či ozdobovaním domácností jesennými dekoráciami.

Máte tip? napíšte nám mailom

26.10.2022 (Webnoviny.sk) – Spoločné chvíle s rodinou strávené pri vyrezávaní tekvíc, vyrábaní strašidelných masiek či ozdobovaním domácností jesennými dekoráciami. Hovoríme o Halloweene, ktorý je hlavne medzi deťmi stále viac a viac obľúbený. Jeho pôvod možno hľadať v keltskom sviatku, ktorý sa oslavuje každý rok 31. októbra. Nebude to inak ani v Auparku, ktorý si pre svojich zákazníkov pripravil od 25. do 31. októbra bohatý program s workshopmi a predajom typických tekvíc.

Strašidelné kostýmy, masky a tekvice

Iba málokto vie, že Halloween je oficiálne starodávny keltský sviatok nazývaný Samhain, počas ktorého Kelti na Britských ostrovoch oslavovali ukončenie leta a začiatok zimy a ďakovali za úrodu. Na tento sviatok prinášali dary zosnulým predkom, vyzývali ich a veštili, aká bude nadchádzajúca zima. Verili, že v túto noc sa duše pozostalých vracajú na zem a chcú ovládnuť všetko živé. Strašidelné masky, kostýmy a líčenie na tvár, ktoré používali ich mali ochrániť pred zlými duchmi. To isté platilo aj pre vydlabané tekvice s otvormi v podobe tváre, do ktorých vkladali horiace sviečky, aby ich osvetlili. Táto strašidelná dekorácia im slúžila na odohnanie mŕtvych duší. Pohanský sviatok nakoniec zrušil v 8. storočí pápež Gregor IV. a určil 1. november za Sviatok všetkých svätých, ktorým si každoročne uctievame všetkých zosnulých. V súčasnosti má Halloween na Slovensku skôr karnevalový charakter, počas neho sa konajú halloweenske oslavy v kostýmoch, zdobia sa domy a rodičia s deťmi vyrezávajú tekvice.

Prečítajte si tiež:
Čo ak sa na dovolenke v Chorvátsku nakazíte koronavírusom alebo dostanete pokutu? Ministerstvo zahraničia má pár odporúčaní

Pestrý program počas celého týždňa

Zákazníci bratislavského Auparku majú možnosť osláviť Halloween tak, ako sa patrí. Od 25. do 29. októbra bude v centrálnej zóne prebiehať predaj tekvíc. K dispozícii bude aj jesenná fotozóna, pri ktorej si môžu urobiť zaujímavý obsah na svoje sociálne siete. Deti budú môcť využiť aj obľúbené maľovanie na tvár a zúčastniť sa workshopov, v rámci ktorých si vytvoria strašidelné halloweenske masky. Podrobnejšie informácie nájdete na www.aupark-bratislava.sk alebo na sociálnych sieťach Aupark Bratislava.*

Stretnite sa s blízkymi a priateľmi, ktorých ste dlho nevideli a naplánujte si príjemné posedenie pri varení tekvicových jedál alebo vytváraní masiek či halloweenskych ozdôb. Zapojte sa do vymýšľania dekorácií a urobte si každoročnú strašidelnú tradíciu, ktorú vám bude závidieť nejeden sused.

“Halloween v tomto prevedení sme v Auparku pre zákazníkov pripravili prvýkrát. Veríme, že predaj typických tekvíc poteší nie jednu rodinu, keďže vieme, že v tomto období je to nedostatkový tovar. Okrem toho sa 28. a 29. októbra môžu rodičia s deťmi zapojiť do workshopov na výrobu typických halloweenskych masiek a inšpirovať sa vo viacerých prevádzkach aktuálnymi trendami,” hovorí Veronika Košická, Shopping Center Manager Aupark Bratislava.

Prečítajte si tiež:
Vláda schválila Dlhodobý plán rozvoja rezortu ministerstva obrany, Naď je rád, že našli konsenzus

Zadovážte si jesenné dekorácie, vyberte s deťmi strašidelné kostýmy alebo si vychutnajte šálku voňavej kávy so sezónnymi dobrotami. Navštívte Aupark Bratislava od 25. do 31. októbra a užite si jesennú atmosféru s bohatým programom pre celú rodinu.

*Pokiaľ bude v sobotu 29. októbra príjemné počasie, halloweensky program bude prebiehať na zadnom nádvorí.

Informačný servis

Viac k témam: Halloween, PR
Zdroj: Webnoviny.sk – Halloweenske tekvice zoženiete priamo v Auparku © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií