fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Požiar bytu v Prešove má dve obete, evakuovali desiatky ľudí a primátor vyhlásil mimoriadnu situáciu

Požiar zlikvidovali o 1:36. 

Máte tip? napíšte nám mailom

25.11.2022 (Webnoviny.sk) – Dve obete a dvoch zranených ľudí si vyžiadal nočný požiar bytového domu na Prostějovskej ulici v Prešove. Ako informoval hovorca mesta Vladimír Tomek, požiar bytu na 8. poschodí výškového bytového domu na Sídlisku III bol nahlásený vo štvrtok o 22:21 na tiesňovej linke.

O tri minúty neskôr na miesto dorazili príslušníci Hasičského a záchranného zboru. Z bytovky evakuovali približne 200 osôb, ktoré sa v čase požiaru nachádzali v jednotlivých bytoch. Na miesto dorazil aj hasičský evakuačný autobus.

„Hasiči po príchode na miesto odstavili prívod plynu a vody, nakoľko prasklo vodovodné potrubie. Z bezpečnostných dôvodov bola odstavená aj elektrina,” uviedol hovorca.

Mimoriadna situácia

Záchranári ošetrili ľudí, ktorí sa nadýchali dymu. „Žiaľ, vyslaní záchranári už nedokázali pomôcť dvom osobám, lekár musel konštatovať smrť. Ošetrili však ženu a muža, ktorí sa nadýchali splodín horenia. Počas transportu do nemocnice boli pri vedomí a v stabilizovanom stave,” doplnila hovorkyňa operačného strediska Záchrannej a zdravotnej služby SR Alena Krčová.

V súvislosti s tragédiou vyhlásil primátor mesta František Oľha o 23:00 mimoriadnu situáciu. Bytový dom, v ktorom sa nachádza 72 bytov, je aktuálne pre obyvateľov neprístupný.

Prečítajte si tiež:
Matovič zverejnil svoju pravdu a lož SaS, spor prirovnal k rozvodovému konaniu (video)

„Vzhľadom na rozsah požiaru musí objekt skontrolovať statik. Bytovku následne musia skontrolovať zástupcovia plynární, vodární a elektrární. Avizovaný je aj príchod expertíznej skupiny, ktorá bude zisťovať príčiny požiaru. Tie zatiaľ nie sú známe,” dodal Tomek.

Dočasné náhradné ubytovanie

Ako v piatok ráno agentúru SITA informoval operačný dôstojník Hasičského a záchranného zboru v Prešove, pri požiari zasahovalo 16 príslušníkov zboru. Použitých bolo osem kusov technicky vrátane výškovej, poskytnutý bol aj evakuačný autobus. Požiar zlikvidovali o 01:36.

Príčina a rozsah škôd zatiaľ nie je určená, expert na zisťovanie príčin požiaru je na mieste udalosti. Mesto Prešov v spolupráci s Prešovským samosprávnym krajom zabezpečilo dočasné náhradné ubytovanie pre deväť osôb na stredoškolskom internáte na Volgogradskej ulici.

Ostatní obyvatelia si zabezpečili náhradné ubytovanie u rodinných príslušníkov a známych. „Po ukončení obhliadok bude umožnený obyvateľom koordinovaný prístup k bytom, aby si mohli prevziať svoje osobné veci. Jednotlivé byty budú sprístupnené v spolupráci s mestskou políciou,” dodal hovorca mesta.

Viac k témam: Požiar, Primátor mesta Prešov
Zdroj: Webnoviny.sk – Požiar bytu v Prešove má dve obete, evakuovali desiatky ľudí a primátor vyhlásil mimoriadnu situáciu © SITA Všetky práva vyhradené.

Prečítajte si tiež:
Dobrovodský je novým verejným ochrancom práv, rozhodli poslanci
Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií