fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Heger vytiahol zo svojej rezervy 330-tisíc eur, peniaze pôjdu aj na boj proti hoaxom

Komisia navrhla premiérovi podporiť 44 projektov.

Máte tip? napíšte nám mailom

9.9.2022 (Webnoviny.sk) – Premiér Eduard Heger (OĽaNO) poskytne 300-tisíc eur zo svojej rezervy organizáciám, školám či záujmovým združeniam na podporu vzdelávania, boja proti hoaxom a šikane. V apríli tohto roku vyhlásil Úrad vlády SR výzvu na predkladanie žiadostí o poskytnutie dotácie v oblasti vzdelávania.

Organizácie mohli žiadať na projekty od 500 do 10 000 eur, čo je maximálna suma podpory. Doručených bolo 169 žiadostí v celkovej hodnote 1 159 912 eur. Komisia žiadosti vyhodnotila a navrhla premiérovi podporiť 44 projektov, na ktoré je vyčlenených 300-tisíc eur, uviedol tlačový odbor Úradu vlády SR.

Vzdelávanie je jednou z priorít predsedu vlády SR. „Aby bolo Slovensko úspešné, potrebuje vzdelaných, uvedomelých a spokojných ľudí, ktorí budú posúvať našu krajinu dopredu. Moderná doba na jednej strane uľahčuje život, prináša však aj rôzne nástrahy. Preto ma teší, že podporíme projekty, ktoré zvýšia finančnú, mediálnu či digitálnu gramotnosť,” vyhlásil Heger.

Podporu získajú aj projekty na odhaľovanie a zabraňovanie šírenia falošných správ, hoaxov, propagandy, konšpiračných teórií a dezinformácií. Z vyčlenenej sumy 300-tisíc eur získajú podporu aj aktivity zamerané na zvýšenie povedomia o šikane, jej následkoch a o spôsobe, ako jej zabrániť.

Prečítajte si tiež:
V Spišskej Novej Vsi prišla o život mladá žena, šofér ju zrazil na priechode pre chodcov (foto)

Viac k témam: Hoaxy, Premiér Slovenskej republiky
Zdroj: Webnoviny.sk – Heger vytiahol zo svojej rezervy 330-tisíc eur, peniaze pôjdu aj na boj proti hoaxom © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií