Hitler bol talentovaný maliar. Ukážeme vám, ako vyzerá jeho obraz, ktorý nikto nechce

Hitler bol talentovaný maliar. Ukážeme vám, ako vyzerá jeho obraz, ktorý nikto nechce

Či viete, kto je Adolf Hitler, sa pýtať určite nemusíme. Vedeli ste však, že okrem krutého diktátora bol aj nadaným maliarom? Ako vyzerajú jeho diela a prečo ich niekto nechce?

Hitler sa v mladosti živil maľovaním pohľadníc. V rokoch 1908-1913 ich podľa dostupných informácií vyrobil 2-3 tisíc. Približne osemsto z nich sa dodnes zachovalo.


Okrem nich maľoval aj obrazy, medzi ktoré patrí aj ten, ktorý je predmet dnešného článku.

Obraz darkyňa zdedila po otcovi. Ten ho kúpil na blšom trhu za 75 centov, pričom sám nevedel, kto ho maľoval. Ide o maľbu vodovými farbami zobrazujúcu bránu Neutor vo Viedni a podpísaný Adolfom Hitlerom. Odborníci uznali, že je to originál. Avšak, aukčné domy ho nechcú dať do dražby, a preto bol darovaný výskumnej inštitúcií.

Riaditeľ obdarovaného ústavu vyjadril, že je spokojný s tým, že obraz bude v majetku výskumnej inštitúcie, ako by sa mal vydražiť. Pohľadnice, ktoré namaľoval Hitler, vlastnia väčšinou súkromní zberatelia. Štyri jeho obrazy vlastní americká armáda, ktorá ich v Európe zabavila po skončení druhej svetovej vojny. Šestnásť jeho diel, ktoré namaľoval v rokoch 1904-1925 sa vydražilo minulý rok za 40-tisíc eur. Tento obraz je zrejme jediný, ktorý Hitler namaľoval v Holandsku.

hitler-obraz

Zdroj: express.co.uk

PREČÍTAJTE SI TIEŽ  Žiaci, neviete, kde chcete pracovať v budúcnosti? Tento krátky testík Vám pomôže s výberom vhodného povolania, kde sa nájdete
Google+ Linkedin

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

*

*