fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Hitler bol talentovaný maliar. Ukážeme vám, ako vyzerá jeho obraz, ktorý nikto nechce

Máte tip? napíšte nám mailom

Či viete, kto je Adolf Hitler, sa pýtať určite nemusíme. Vedeli ste však, že okrem krutého diktátora bol aj nadaným maliarom? Ako vyzerajú jeho diela a prečo ich niekto nechce?

Hitler sa v mladosti živil maľovaním pohľadníc. V rokoch 1908-1913 ich podľa dostupných informácií vyrobil 2-3 tisíc. Približne osemsto z nich sa dodnes zachovalo.

Okrem nich maľoval aj obrazy, medzi ktoré patrí aj ten, ktorý je predmet dnešného článku.

Obraz darkyňa zdedila po otcovi. Ten ho kúpil na blšom trhu za 75 centov, pričom sám nevedel, kto ho maľoval. Ide o maľbu vodovými farbami zobrazujúcu bránu Neutor vo Viedni a podpísaný Adolfom Hitlerom. Odborníci uznali, že je to originál. Avšak, aukčné domy ho nechcú dať do dražby, a preto bol darovaný výskumnej inštitúcií.

Riaditeľ obdarovaného ústavu vyjadril, že je spokojný s tým, že obraz bude v majetku výskumnej inštitúcie, ako by sa mal vydražiť. Pohľadnice, ktoré namaľoval Hitler, vlastnia väčšinou súkromní zberatelia. Štyri jeho obrazy vlastní americká armáda, ktorá ich v Európe zabavila po skončení druhej svetovej vojny. Šestnásť jeho diel, ktoré namaľoval v rokoch 1904-1925 sa vydražilo minulý rok za 40-tisíc eur. Tento obraz je zrejme jediný, ktorý Hitler namaľoval v Holandsku.

Prečítajte si tiež:
Ministerstvo zdravotníctva chce vylúčiť CBD (cannabidiol) zo zoznamu omamných a psychotropných látok

hitler-obraz

Zdroj: express.co.uk

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií