fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Igor Matovič: Nešťastie, ktoré sa na Slovensko rúti, zastaví jedine zomknutie všetkých zodpovedných ľudí na Slovensku

Igor Matovič sa na sociálnej sieti vyjadril k aktuálnej situácií v súvislosti s pandémiou koronavírusu.

Máte tip? napíšte nám mailom

Počet potvrdených úmrtí v súvislosti s ochorením COVID-19 je momentálne 44. Igor Matovič na sociálnej sieti prosí ľudí, aby nosili rúška.

,,478 túto sobotu (minulú 131) = to je nárast o 265%!

… prosím každého človeka otvorenej mysle, aby ste vo svojej rodine a priateľom vysvetlili, ako je veľmi dôležité s okamžitou platnosťou nasadiť najprísnejšie možné ochranné opatrenia a nečakať na “príkazy zvrchu”, píše Matovič.

Okrem toho prosí , aby ľudia ostali doma a zrušili všetky hromadné akcie: ,,Zrušte, prosím, akékoľvek rodinné a firemné oslavy, slávnosti, svadby, kary … a áno, aj obyčajné rodinné a kamarátske návštevy. Noste rúško všade vo vnútri, aj v spoločnosti známych kolegov. Opäť ho noste bez hanby aj vonku, ak sa pohybujete medzi ľuďmi mimo rodiny. Nechoďte na akékoľvek športové či kultúrne podujatie, hoci vás to veľmi láka.”

 

Igor Matovič chce od 1. októbra prijať nové opatrenia

Matovič ďalej informuje, že chce prijať nové opatrenia ktoré navrhla Pandemická komisia prijať od 1. októbra aj keď on ich chcel osobne  medzičasom zjemniť. ,,Od 1. októbra určite platiť minimálne podľa pôvodného návrhu. Ale skôr sa obávam, že za tak drastického nárastu počtu prípadov, budeme musieť prísť s úplným zákazom hromadných podujatí akéhokoľvek druhu dokým krivke nárastu spoločnými silami nezlomíme väzy.

Rútime sa v rozbehnutom vlaku. Kým sa prejaví efekt brzdiacich opatrení, obávam sa, že za najbližie týždne budeme mať ešte kopu rekordných dní, kedy bude počet prípadov dramaticky väčší ako odhad “260 až 450 v polovičke októbra” prezentovaný ministrom zdravotníctva pár dní dozadu.

Nešťastie, ktoré sa na Slovensko rúti, zastaví jedine zomknutie všetkých zodpovedných ľudí na Slovensku. Ľudí, pre ktorých je ochrana zdravia a životov aj cudzích ľudí rovnako dôležitá ako zdravie a život ich samých.”

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií