fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Instagram nezmyselne cenzuruje fotky chlapcov s dlhými vlasmi

Máte tip? napíšte nám mailom

Malého chlapca s dlhými vlasmi odfotila jeho mama v plavkách na pláži a ako spomienku zverejnila túto fotografiu na Instagrame. O niekoľko minút na to bol však jej príspevok vymazaný. Dôvod? Instagram praktizuje zvláštnu cenzúru. 

Nezmyselný algoritmus?

Matka chlapca  odsudzuje nezmyselnú cenzúru, kvôli ktorej bola vymazaná fotografia jej syna, len preto, že ho algoritmus na Instagrame považoval za malé dievča. Vo svojom ďalšom príspevku uverejnenom na Instagrame 6. septembra, pridala opätovne táto Američanka fotku svojho syna s veľavravným odkazom, v ktorom sa snaží upozorniť na odsudzovanie dlhovlasých chlapcov, kedy Instagram cenzuruje fotky.

Na fotografii stojí 4-ročný Parker a v ruke drží kartón s nápisom: „Milý Instagram, som chlapec. Len mám dlhé vlasy. Prestaňte mazať moje fotografie.”  K fotografii pridala jeho mama doposiaľ nezverejnený hastag, #longhairedboyrevolution, ktorý vyjadruje jej jednoznačný postoj k cenzurovaniu fotiek na Instagrame.

Algoritmus Instagramu automaticky vymaže fotografie dlhovlasého chlapca, ktorý je nahý na pláži, či v parku. Dôvod? Sociálna sieť si myslí, že je dievča a odhalené prsia žien sú na tejto sociálnej sieti zakázané.

Cenzúra na Instagrame

Vo svojom príspevku táto mladá žena tiež vysvetľuje svoje znechutenie: „Už ma nebaví sledovať mazanie Parkerových fotografií len preto, že Instagram si myslí, že je dievča, nakoľko má dlhé vlasy! Stalo sa to už niekoľkokrát a ja viem, že sa to stane znova. Ich algoritmus tvrdí, že porušujem pravidlá, a preto Instagram maže fotky. No pritom to tak nie je, žiadne pravidlá neporušujem.”

Parkerova mama sa tiež obáva, že jej na Instagrame vymažú všetky účty a stratí všetky svoje fotografie. Aj preto sa rozhodla pridávať na Instagram Parkerove fotografie iba v tom prípade, že má oblečené aj tričko. Prípadne mu cez oblasť hrudníka kreslí čiary.

 

Po zverejnení tohto obrázku začali matky zdieľať množstvo obrázkov svojich synov s dlhými vlasmi, ktoré boli vymazané rovnako, ako tie Parkerove. Zároveň pripojili hastag #longhairedboyrevolution.

“Neexistuje spôsob, ako ich kontaktovať. Tento problém nemám len ja a môj syn. Deje sa to tisíckam ďalších mamičiek, ktoré majú synov s dlhými vlasmi. Musí existovať spôsob, ako upútať ich pozornosť a zmeniť to, že Instagram cenzuruje fotky chlapcov,” dodáva Parkerova mama.

V súčasnosti sa k názoru Parkerovej mamy pripojili mnohé mamičky, ktoré zdieľajú fotky svojich synov s dlhými vlasmi. Pod veľavravným hastagtom #longhairedboyrevolution dnes nájdeme ďalších takmer 250 fotografií.

https://www.instagram.com/p/B2HYX67nlBf/?utm_source=ig_web_copy_link

Čítajte tiež:

Vyznanie od Meghan Markle: Na Instagrame gratulovala Harrymu TOUTO rozkošnou fotkou!

 

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií