fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Islam bude rozšírenejší než kresťanstvo! V ktorom roku bude moslimov viac než kresťanov?!

Máte tip? napíšte nám mailom

Islam je v súčasnosti najrýchlejšie expandujúcim náboženstvom, a tak sa dá predpokladať, že sa stane najrozšírenejším vierovyznaním na svete. Odborníkom sa podarilo zistiť, v ktorom roku sa tak stane.

Americkí výskumníci z Pew Research Center skúmali, ako sa bude islam naďalej šíriť po svete a tiež to, aký to bude mať dopad na usporiadanie spoločnosti. Ak by sa udržal demograficky vývoj na úrovni, na akej je v súčasnosti, islam sa stane svetovým náboženstvom už o 50 rokov a na konci tohto storočia bude kresťanstvo len minoritné.

V súčasnosti žije vo svete 1,6 miliardy moslimov. A aj keď si mnoho ľudí spája toto náboženstvo najmä s Blízkym východom, tam ich žije len 20 percent, zato juhovýchodnú Áziu obýva až 62% moslimov. Najpočetnejšou moslimskou krajinou sveta je Indonézia.

Tieto štatistiky sa však budú čoskoro meniť, pretože podľa expertov z Pew Research Center sa najneskôr do roku 2050 stane najpočetnejšou moslimskou krajinou India a bude tam žiť až 300 miliónov moslimov. Masívny nárast tohto vierovyznania sa očakáva i v Európe, kde islam v súčasnosti vyznáva 6% obyvateľov a v polovici tohto storočia sa predpokladá, že to bude 10 percent.

Prečítajte si tiež:
Čo keby sa na svetoznámych maľbách objavili pandy? Toto je výsledok, keď sa tak stane

K veľkej expanzii tohto náboženstva dochádza podľa odborníkov najmä preto, že moslimovia zo svojich rodísk kvôli regionálnym konfliktom migrujú a majú viac detí, než príslušníci ostatných vierovyznaní. Moslimská matka má v priemere 3,1 detí, zatiaľ, čo matky s iným vierovyznaním ich majú 2,3. Ďalším dôvodom je aj vek. Moslimovia sú totiž v priemere mladší. Mediánom ich veku bolo v roku 2010, 23 rokov, čo je až o 7 menej než u iných náboženstiev. A tým pádom sú vo veku, kedy už majú alebo čoskoro budú mať deti.

Zdroj: Blesk

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií